Písek: Práce na horkovodu v Komenského ulici letos nezačnou

12. 8. 2019 10:13

Harmonogram prací souvisejících s budováním horkovodu zaznamená změny. Teplárna Písek, investor stavby, letos nezahájí práce v Komenského ulici, kde se původně plánovalo začít s výkopy už o prázdninách.

Písek: Práce na horkovodu v Komenského ulici letos nezačnou
Foto: mesto-pisek.cz
Popisek: Písek

„Po zhodnocení současného stavu otevřených úseků a možnosti výskytu rizik při otevření dalších úseků v plánované trase horkovodu pro letošní rok, zejména v ulici Komenského, bylo rozhodnuto, že práce v této ulici v úseku od gymnázia k poště v letošním roce zahájeny nebudou. Důvodem je, že subdodavatel zemních prací nemůže garantovat dokončení finálních povrchů dle požadavku města do 30. listopadu 2019. Realizace proto proběhne až v příštím roce,“ vysvětluje Andrea Žáková, ředitelka Teplárny Písek.

Namísto toho budou zahájeny práce na trasách, kde je jistota dokončení v městem požadovaném termínu. „Práce budou pokračovat z ulice Nádražní do ulice Budovcova až ke křižovatce Chelčického s Budějovickou. Bude realizována nová trasa do výměníkové stanice Gregorova vnitroblokem místo ulicí Gregorova. Jedná se o předpřípravu pro budoucí napojení na horkovod v ulici Zeyerova, jehož realizace je plánována na rok 2020. V první polovině srpna budou zahájeny výkopové práce na horkovodní přípojce v ulici 17. listopadu v úseku od sídla městské policie směrem k Harantově ulici k budově bývalého Telecomu,“ dodává ředitelka.

Nově také vznikla vynucená realizace v části trasy Šrámkův most - horkovodní výměníková stanice Dukla, na které se mělo pracovat až příští rok. Důvodem je záměr investora, Sboru církve bratrské – Elim, postavit ještě letos u své budovy v ulici U Výstaviště dočasnou dřevostavbu. Nový objekt je situován zhruba jeden metr od trasy budoucího horkovodu a souběžně s ní. „Aby se předešlo komplikacím při provádění zemních prací, bude nový horkovod realizován v této části trasy ještě letos. Z toho důvodu se uzavře chodník, který vede mezi budovou Elim, loděnicí a náspem silnice I/20. Práce zde totiž mohou pokračovat v případě příznivých klimatických podmínek i po 30. listopadu 2019,“ doplňuje Andrea Žáková.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): Živnostníci zbystřete. Tohle se týká i Vás

22:19 Kolovratník (ANO): Živnostníci zbystřete. Tohle se týká i Vás

Před volbami jsme slibovali, že ulevíme živnostníkům a podpoříme jejich podnikání. Jedním ze souborů…