Plamínková (STAN): Praha bude tlačit na větší odstřel divokých prasat

25.02.2017 18:10

Radní hl. m. Prahy pro oblast životního prostředí Jana Plamínková chce prostřednictvím městské organizace Lesy hl. m. Prahy tlačit na myslivecká sdružení, která mají pronajaté honitby na území hlavního města, aby se o tato území lépe starala a svoji pozornost věnovala především přemnoženým stavům černé zvěře. Pokud se tak nestane, město může přistoupit až ke zrušení nájmu honiteb.

Plamínková (STAN): Praha bude tlačit na větší odstřel divokých prasat
Foto: starostove-nezavisli.cz
Popisek: Jana Plamínková (STAN)

Obyvatelé několika okrajových městských částí (např. Prahy 14) byli v minulých dnech svědkem útoku přemnožených prasat na domácí zvířata. Bohužel již došlo i ke zranění člověka, tudíž situace je opravdu vážná.

Dotčená honitba, kde se divoká prasata přemnožila nedostatečnou činností zdejšího mysliveckého spolku, zasahuje na území městských částí Praha 14, Horní Počernice, Dolní Počernice a Běchovice. Jejím držitelem je Honební společenstvo Horní Počernice, které ji pronajímá Mysliveckému spolku Horní Počernice. Město v těchto dnech očekává analýzu počtu černé zvěře v oblasti „Čihadla“, kterou připravuje Výzkumný ústav lesního hospodářství a myslivosti.

Primátorka Adriana Krnáčová se už v pondělí setkala se starosty dotčených obcí. „Problém s přemnoženými divokými prasaty je tu už mnoho let, a proto ho chceme řešit koncepčně. Na pondělním jednaní, které jsem nechala svolat, jsme se proto dohodli na konkrétních krocích, jak řešit tu aktuální situaci, tak i na tom, že nám do tří týdnů odbor vypracuje návrh opatření, které zajisti, aby se ten problém už neopakoval,“ řekla Adriana Krnáčová.

„V pondělí 20. února 2017 proběhlo za účasti zástupců dotčených městských částí jednání, na němž bylo rozhodnuto o přijetí opatření, která mají za cíl zvýšit bezpečnost obyvatel hlavního města. V rizikových oblastech budou instalovány informační cedule. Orgán státní správy myslivosti MHMP navrhne v krátké době opatření, která povedou k eliminaci vysokého stavu divokých prasat na území hlavního města. Současně Odbor ochrany prostředí MHMP dostal za úkol vytipovat lokality, kde budou odstraněny křoviny, které slouží jako kryt pro divoká prasata,“ sdělila radní hl. m. Prahy Jana Plamínková.

„Ukazuje se, že naše dřívější aktivita směřující ke změně mysliveckého zákona je více než oprávněná,” dodala radní.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Senátor Balatka: Svátky, vztahy a rodina

22:56 Senátor Balatka: Svátky, vztahy a rodina

Adventní doba a Štědrý den jsou obdobím, na které se někdo těší a někdo se ho obává.