Pleticha (ČSSD): Proměnu Tyršových sadů projednáme s občany

07.03.2015 10:30 | Zprávy

S projektem obnovy parku Tyršovy sady se Jablonec nad Nisou hodlá ucházet o grant z výzvy Nadace Proměny. Záměr však nejprve projedná 12. března od 17 hodin v jídelně Gymnázia U Balvanu s občany města. Od nadace je možné získat příspěvek až 25 milionů korun a odbornou podporu.

Pleticha (ČSSD): Proměnu Tyršových sadů projednáme s občany
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD

V projektovém záměru obnovy Tyršových sadů kromě sadových úprav a zřízení vodního prvku je nové oplocení, obnova cestní sítě včetně odkanalizování, úprava prostor u altánu pro pořádání kulturních akcí včetně elektřiny, rekonstrukce provozního objektu, odstranění WC z parku, neboť nové vznikne letos hned v sousedství při rekonstrukci otočky tramvaje, a zpřístupnění břehu Nisy i řeky samotné pro návštěvníky parku, které souvisí s odstraněním parovodu. „Rozpočet je předběžně stanovený na 28 milionů korun, neboť nadace poskytuje 90 % příspěvek, takže město se musí podílet minimálně 3 miliony korun,“ vysvětluje Iveta Habadová, vedoucí oddělení dotací jabloneckého magistrátu.

O změnách v parku se bude mluvit 12. 3. U Balvanu

Vodní nádrž a fontána zmizely z parku v létě 2012. „Město opravilo dešťovou kanalizaci a prořezalo stromy. O rok později dostal Tyršův park nové herní prvky na dětské hřiště, koše i lavičky. Na podzim téhož roku se tu za finančního přispění ministerstva vnitra v rámci prevence kriminality objevilo veřejné osvětlení. Své 120. narozeniny už park oslavil i s čerstvě natřeným altánem, v němž se odehrál opět promenádní koncert. Od roku 2014 zde nedělní odpolední koncerty probíhají v létě v rámci festivalu Město plné tónů,“ vypočítává náměstek primátora Lukáš Pleticha a zve na veřejné projednávání záměru ve čtvrtek 12. března od 17 hodin v jídelně Gymnázia U Balvanu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Kolovratník (ANO): Dostupné bydlení? Problém i malých obcí

12:04 Kolovratník (ANO): Dostupné bydlení? Problém i malých obcí

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k dostupnosti bydlení.