Plíšek (TOP 09): Změny Ústavy ať už jakékoli se nemají schvalovat v závěru volebního období

15.03.2017 11:20 | Zprávy
autor: PV

Projev na 55. schůzi Poslanecké sněmovny dne 15. 3. 2017 k vládnímu návrhu ústavního zákona

Plíšek (TOP 09): Změny Ústavy ať už jakékoli se nemají schvalovat v závěru volebního období
Foto: top09.cz
Popisek: Martin Plíšek, poslanec Parlamentu ČR

Děkuji za slovo. Vážený pane místopředsedo, milé kolegyně, vážení kolegové, krátce se vyjádřím za poslanecký klub TOP 09 k této novele Ústavy.

Předně si nemyslíme, že změny Ústavy ať už jakékoli se mají schvalovat v závěru volebního období, byť u tohoto tisku dodávám, že to byli poslanci TOP 09, kteří již na začátku tohoto volebního období v roce 2014 předložili tuto novelu Ústavy. Potom se dlouho čekalo na to, až vláda předloží prováděcí zákon a víme, jak to dopadlo v Senátu. Vláda zkrátka nepřesvědčila senátory o tom, aby tento návrh podpořili.

My jsme souběžně v rozpravě, která se vedla již u předchozí novely Ústavy, kritizovali to, že není sjednocen výkon státní a veřejné kontroly, že skutečně na obce či kraje chodí za sebou celá řada kontrolních institucí bez jakékoliv koordinace. A proto jsme také požadovali, aby se kontroly sjednotily, protože skutečně obce či kraje zatěžují.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

JUDr. Jindřich Rajchl byl položen dotaz

Proti válce jsou snad všichni normální

Jak ale chcete docílit ukončení války na Ukrajině? Jak přimět Putina k míru? Myslíte, že on je schopný minimálně nějakého kompromisu?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Malá (ANO): Zpřísnění trestů za sexuální zločiny

11:05 Malá (ANO): Zpřísnění trestů za sexuální zločiny

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k propuštění Dominika Feriho na svobodu.