Pobucký (ČSSD): Senát má učebnicovou příležitost dokázat, že je „Radou“ starších a spravedlivých

24. 11. 2020 22:02

Předseda klubu starostů a primátorů za ČSSD a moravskoslezský zastupitel Michal Pobucký vyzývá Senát k napravení chyby, které se dopustila dolní komora Parlamentu při schválení daňového balíčku minulý týden.

Pobucký (ČSSD): Senát má učebnicovou příležitost dokázat, že je „Radou“ starších a spravedlivých
Foto: Facebook Michala Pobuckého
Popisek: Primátor Frýdku-Místku Michal Pobucký v roušce
reklama

„Jako primátor města Frýdku-Místku si plně uvědomuji, jaký devastační dopad by mělo naplnění schválení daňových změn nejen na náš kraj, ale na všechny kraje v České republice. Pevně proto věřím, že v Senátu zvítězí zdravý rozum a zákon se do sněmovny vrátí k přepracování,“ říká Pobucký.

Anketa

Získají koalice ODS/KDU-ČSL/TOP 09 a Piráti/STAN ve volbách sněmovní většinu?

13%
87%
hlasovalo: 12902 lidí

Dopad schválení daňových změn, které podle Pobuckého výrazně zasáhnou do rozpočtu samospráv v Moravskoslezském kraji, odhaduje na 750 milionů korun za rok. Zrušení superhrubé mzdy měli sociální demokraté a hnutí ANO v programovém prohlášení vlády, premiér však díky podpoře SPD a ODS prosadil zavedení sazby DPH ve výši 15 a 23 procent. Tato nesmyslná sekera do rozpočtu ČR ve výši 130 miliard korun ochromí kraje a jejich ekonomické fungování. „A s přijetím zákona o zrušení superhrubé mzdy nebyla přijata žádná kompenzační opatření vůči samosprávám, ministerstvo financí nepřišlo s žádným spásným návrhem. Pro náš kraj to znamená zastavení velké části dotačních titulů, nebudou peníze na provoz sportu, kultury ani na podporu neziskových organizací,“ dodává Michal Pobucký.

Starostové za ČSSD podporují svého stranického šéfa Jana Hamáčka v jednáních se senátorskými kluby. „Pan předseda nás informoval, že návrh ČSSD, který představí Senátu, nebude znamenat zvýšení daní pro živnostníky a nezpůsobí výpadek příjmů samospráv. Já osobně věřím, že se vše dá ještě napravit. Ostatně sociální demokracie je tady od toho, aby chránila veřejné služby pro občany, zdravotnictví, důchody a školství,“ dodává primátor Pobucký.

Mgr. Michal Pobucký, DiS.

  • ČSSD
  • primátor statutárního města Frýdek-Místek
  • krajský zastupitel

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Stanjura (ODS): Od vlády je opovážlivost takový návrh předkládat

22:48 Stanjura (ODS): Od vlády je opovážlivost takový návrh předkládat

Projev na 79. schůzi Poslanecké sněmovny 19. ledna 2021 ke krizovému zákonu