Poc (ČSSD): Evropský monitoring motýlů

26.06.2018 5:29

Evropská komise zveřejnila výzvu na pilotní projekt, který bude posuzovat evropskou biologickou rozmanitost. Autorem iniciativy poskytující zájemcům přes 20 milionů korun je europoslanec Pavel Poc.

Poc (ČSSD): Evropský monitoring motýlů
Foto: archiv PP
Popisek: Europoslanec Pavel Poc (ČSSD)

Ochrana biodiverzity a zdraví přestavuje dlouhodobé priority místopředsedy Výboru pro životní prostředí, veřejné zdraví a bezpečnost potravin, RNDr. Pavla Poce. Ten našel efektivní způsob, jak najít prostředky na řešení problémů celoevropského významu na komunitární úrovni.

Zatímco první z projektů europoslance, týkající se pesticidů a zdraví včel, se stal pilířem nové Iniciativy EU pro opylovače, druhý oficiálně spatřil světlo světa teprve před několika dny a zájemci se o něj mohou hlásit do 25. července 2018.

„Jsem moc rád, že se mi podařilo iniciativu prosadit. Na drastický pokles hmyzu naposledy upozornily výsledky studie biologů ze sousedního Německa. Ty potvrdily úbytek až o 75 procent a bylo by velmi naivní si myslet, že je to problémem jen jednoho státu," říká Pavel Poc.

Aby žadatelé dosáhli na finanční prostředky ve výši 20,6 milionů korun, budou se muset poprat s řešením tří úkolů. Prvním je vytvoření indikátorů pro řád lepidoptera. Druhým je vytvoření potřebné databáze a třetím vytvoření funkční sítě evropských koordinátorů a dobrovolníků, jenž poskytnou lokální data.

Komise bude hradit náklady projektu v plné výši, což jen dosvědčuje, za jak důležitou tuto iniciativu Pavla Poce považuje. „Doufám, že čeští biologové a environmentální nadšenci nezklamou a zapojí se v hojné míře. Projekt je totiž koncipován jako občanská iniciativa. Účast všech, kterým na přírodě jen trochu záleží, je proto určitě vítaná," uzavírá Pavel Poc.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ptáček (TOP 09): Stanovisko, které by mělo vést k eliminaci elektrokoloběžek Lime

22:02 Ptáček (TOP 09): Stanovisko, které by mělo vést k eliminaci elektrokoloběžek Lime

Komentář na facebookovém profilu ke sdíleným koloběžkám