Poc (ČSSD): Je nutné změnit modely chování napříč společností

11.03.2017 21:11 | Zprávy

Pavel Poc, místopředseda parlamentního výboru pro životní prostředí, spolupořádal konferenci v Evropském parlamentu na jedno z nejaktuálnějších evropských témat - oběhové hospodářství.

Poc (ČSSD): Je nutné změnit modely chování napříč společností
Foto: archiv PP
Popisek: Europoslanec Pavel Poc (ČSSD)

Zástupci koalice osmi společností z různých průmyslových odvětví (DSM, IKEA, Michelin, Phillips, SUEZ, Tetra Pak, Umicore a Unilever) představili poslancům Evropského parlamentu, Evropské komisi a dalším zainteresovaným subjektům konkrétní příklady praktické aplikace principů oběhového ekonomiky ve svých obchodních strategiích a provozu. 

Jen Evropská unie vyprodukuje ročně 2,5 miliard tun odpadu, z čehož více než polovina skončí na skládkách nebo ve spalovnách. Ne náhodou jsou tyto způsoby zbavování se odpadu tím nejméně preferovaným způsobem.

Balíček právních předpisů, který na konci ledna prošel hlasováním v Evropském parlamentu ve zodpovědném výboru ENVI, se skládá ze čtyř legislativních návrhů. Ty řeší problematiku odpadu, skládkování, obalových materiálů, či automobilů a elektronických zařízení. Středobodem nové legislativy jsou závazné cíle pro omezení skládkování či povinnou recyklaci jednotlivých  typů komunálního odpadu.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

Článek obsahuje štítky

ČSSD , ekonomika , EU , Poc

autor: PV

style="min-height:300px;"> reklama
Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): Pokud uspějeme, od totalitního kyjevského režimu se distancujeme

18:02 Rajchl (PRO): Pokud uspějeme, od totalitního kyjevského režimu se distancujeme

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Ukrajině.