Jde samozřejmě o suverénní rozhodnutí Britských občanů, které je třeba respektovat. To je především nyní věc Britských politiků. Evropská unie ovšem teď nesmí pokračovat v obvyklé praxi. Doba vyjednávání o setrvání skončila a proces britského „odcházení“ musí začít co nejdříve aby byly minimalizovány jakékoli negativní dopady na občany EU.
„Článek 50 Smlouvy o Evropské unii musí být neprodleně invokován. V tomto procesu musí být zapojen také Evropský parlament a je nezbytně nutné, aby Evropská komise začala ihned vyjednávat. Nejhorší, co by mohl nyní Cameron udělat, je pokusit se znovu vyjednávat nějaké podmínky, další výhody pro Británii, místo aby bezprostředně respektoval výsledek referenda.“ Říká k problematice samotného procesu odchodu Británie z EU europoslanec Pavel POC, předseda poslaneckého klubu ČSSD v Evropském parlamentu.„Britský premiér Cameron vstoupí do historie jako člověk, který dal v sázku osud své země a sázku prohrál“ dodává Pavel Poc, „Domnívám se, že vzhledem k výsledkům referenda ve Skotsku, Severním Irsku a Gibraltaru, kde chtěli občané výrazně zůstat v Evropské unii, lze nyní ve Velké Británii očekávat značné politické napětí a nejsou vyloučeny předčasné volby.“

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Jak jste spokojen s vyšetřováním bitcoinové kauzy?
A je pravda, že jste jako senátoři chtěli po nové ministryni dokumenty jako je soudní rozhodnutí, e-maily úředníků a zápisy ze schůzek a komunikaci s advokátem Tomáše Jiřikovského, a že vám je nedodala? Jak na vás nejen samotná kauza, ale hlavně celé vyšetřování působí? Já moc nevěřím tomu, že se d...
Další články z rubriky

23:08 Zelení: Je čas jednat
Komentář na veřejném facebookovém profilu strany k nedostatku vody