Poslanci hovořili s irskou ministryní pro rozvoj zdraví

17. 3. 2017 16:53

Poslanci z výboru pro evropské záležitosti se během setkání s ministryní pro rozvoj zdraví Irské republiky Marcellou Corcoran-Kennedyovou seznámili s aktuálními poměry v Irsku v souvislosti s budoucím vystoupením Velké Británie z Evropské unie. Čeští poslanci shodně s irskou ministryní Marcellou Corcoran-Kennedyovou konstatovali, že prvořadou starostí našich států bude zajistit práva našich občanů v budoucí Velké Británii.

Poslanci hovořili s irskou ministryní pro rozvoj zdraví
Foto: psp.cz
Popisek: Poslanecká sněmovna ČR

Ministryně ocenila klidný zánik federace Čechů a Slováků a podobně bezkonfliktní postup by si přála i pro blížící se odchod Velké Británie ze struktur Evropské unie. Marcella Corcoran-Kennedyová připomněla vlivy historické misie irských mnichů na českém území i fakt, že současné vztahy mezi Českou a Irskou republikou jsou po politické i obchodní stránce velmi příznivé.

 Za Poslaneckou sněmovnu se setkání s irskou ministryní pro rozvoj zdraví Marcellou Corcoran-Kennedyovou zúčastnili předseda výboru pro evropské záležitosti PSP ČR Ondřej Benešík, člen výboru pro evropské záležitosti PSP ČR Lubomír Toufar a předseda výboru pro bezpečnost a člen výboru pro evropské záležitosti PSP ČR Roman Váňa.

Irská ministryně pro rozvoj zdraví k budoucnosti EU (16.03.2017) Irská ministryně pro rozvoj zdraví k budoucnosti EU (16.03.2017)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): S nehorázností nejdál dojdeš

9:16 Fiala (ODS): S nehorázností nejdál dojdeš

Komentář na facebookovém profilu k vyjádřením premiéra Babiše pro Lidové noviny