Poslanec Adam převzal od občanů petici Zachraňme Moto GP v Brně

22.06.2014 15:52

Dnes předali občané poslanci hnutí Úsvit Petrovi Adamovi petice Zachraňme Moto GP v Brně, kterou podporuje. O co jde? V České republice není mnoho akcí, které by dokázaly propagovat Českou republiku v zahraničí a zároveň měly ekonomický přínos. A přesně takovou akcí je mistrovství světa silničních motocyklů. Stát je touto občanskou aktivitou žádán, aby poskytoval dlouhodobě podporu na zaplacení tzv. zalistovacího poplatku na pořádání této akce.

Poslanec Adam převzal od občanů petici Zachraňme Moto GP v Brně
Foto: Úsvit
Popisek: Petr Adam

Z mnoha analýz jasně vyplývá, že tato akce dokáže českému státu a tedy i jejím občanům vydělat každoročně asi 1,5 miliardy korun. Opravdu je náš stát tak bohatý a prosperující, že si můžeme dovolit nevydělávat peníze na spotřební dani a DPH? Nejsme. Správný hospodář si musí umět spočítat konkrétní ekonomický přínos a dle toho se zachovat.

Vítáme včerejší rozhodnutí ministerstva školství o navýšení dotace, ale je to opět zachování se ve stylu chytré horákyně. Sice se přispěje, ale je to řešení pouze na jeden rok. Obávám se, že pokud vládní koalice nepřijme dlouhodobé řešení – jehož konkrétní obrysy máme připraveny, příští rok můžeme čekat další podobnou občanskou aktivitu.

Často z vládních kruhů slýcháváme výtky, že opoziční návrhy nejsou systémové či koncepční, bohužel ale takové nejsou právě ty jejich. Hasit strom až když kolem hoří celý les není systémovým řešením.

Mgr. Petr Adam – poslanec hnutí Úsvit za Jihomoravský kraj

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: Úsvit přímé demokracie

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Turecko páchá genocidu a vraždí v Sýrii

10:08 Vích (SPD): Turecko páchá genocidu a vraždí v Sýrii

Jednoznačně odsuzuji invazi Turecka na svrchovaném území Syrské arabské republiky. Agrese je namířen…