Pošmourný (TOP 09): STANu se dohody s TOP 09 hodí jen někdy

25.06.2014 16:27

TOP 09 i po pěti letech od svého založení stále plní dohodu o spolupráci se STAN bez ohledu na to, zda je to pro ni momentálně výhodné či nikoli. Dohoda je prostě dohoda.

Pošmourný (TOP 09): STANu se dohody s TOP 09 hodí jen někdy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Logo TOP 09

TOP 09 a STAN se v rámci smlouvy o spolupráci dohodla o společném postupu při celostátních volbách. Tentokráte jsou to volby do Senátu. Všichni víme, jaká je situace a kam spěje dnešní vedení naší Republiky. Právě proto se TOP 09 společně se STAN dohodla o společném postupu v rámci pravice i s ODS.

Na základě této dohody i TOP 09 Libereckého kraje podporuje ve volebním obvodu č. 36 kandidáta ODS - MUDr. Karla Tejnoru.

STAN je v Libereckém kraji zastoupen uskupením SLK, které si bez jakékoli diskuse s TOP 09 zvolilo svého kandidáta. S tímto postupem TOP 09 rozhodně nesouhlasí. TOP 09 v Libereckém kraji na svá veškerá jednání krajského výboru zve představitele SLK a neustále nabízí SLK spolupráci. SLK však nereaguje a s TOP 09 trvale nekomunikuje.

Tento postup nám jen potvrzuje letité zkušenosti s tímto uskupením, kterému se dohody s TOP 09 hodí jen někdy, stejně jako před krajskými volbami 2012.

Tehdy, po půlročním ujišťování o společné kandidátce ze strany SLK, nás na poslední chvíli poslali k šípku. SLK se tehdy rozhodlo, že to bude bez TOP 09 výhodnější. To sice skutečně bylo, ale takhle se k sobě slušní partneři nechovají.  

Stejně jako Krajská organizace TOP 09 Libereckého kraje respektuje vůli vedení TOP 09, měli by představitelé SLK respektovat vůli STAN. Pokud tak SLK opakovaně nečiní a trvale s TOP 09 nekomunikuje, nepovažujeme ho nadále za součást hnutí STAN a necítíme se vůči tomuto hnutí jakkoli vázáni.
 
Petr Pošmourný
Předseda KV TOP09 Liberecký kraj
Předseda RV TOP09 Jablonec nad Nisou

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: TOP 09

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Mach (Trikolóra): Doba byla zralá na pád diktatury

5:34 Mach (Trikolóra): Doba byla zralá na pád diktatury

Komentář na facebookovém profilu k výročí 17. listopadu 1989