Pospíšil (TOP 09): Lepší, než regulovat tašky, by byla ekologická osvěta

28.04.2015 16:35 | Zprávy

Kompromisní dohoda o omezení spotřeby plastových nákupních tašek: výsledné řešení je méně svazující, větší volnost členských států znamená menší zásah do fungování trhu.

Pospíšil (TOP 09): Lepší, než regulovat tašky, by byla ekologická osvěta
Foto: TOP 09
Popisek: Jiří Pospíšil

Evropský parlament dnes po složitém vyjednávání s členskými státy schvaluje kompromisní dohodu o směrnici upravující omezení spotřeby lehkých plastových nákupních tašek.

Kompromisní dohoda dává členským státům volnější ruce, když si mohou vybrat mezi zavedením národního cíle omezení průměrné roční spotřeby lehkých plastových nákupních tašek na osobu na 90 tašek do r. 2019 a na 40 tašek do r. 2025, anebo zajistit, aby do konce r. 2018 nebyly lehké plastové nákupní tašky v místě prodeje zboží poskytovány bezplatně. 

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Mgr. Petr Macinka byl položen dotaz

Zrušená cesta do USA

Máte náhradní termín? A to jste ji zrušil vy nebo jak to přesně bylo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Čunek (KDU-ČSL): Ministr tu není od toho, aby pořád někomu přitakával a lezl do...

13:05 Čunek (KDU-ČSL): Ministr tu není od toho, aby pořád někomu přitakával a lezl do...

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Patru Macinkovi na mnichovské konferenci.