Pospíšil (TOP 09): Praha hází podnikatelům v hlavním městě záchranné lano

30.03.2020 11:49

Předseda pražské TOP 09 Jiří Pospíšil představí dnes koaličním partnerům na pražském magistrátu plán, jak podpořit malé podnikatele a živnostníky v hlavním městě. Jednat chce o odpuštění nájmů, finanční výpomoc pro živnostníky nebo o investičních prioritách města.

Pospíšil (TOP 09): Praha hází podnikatelům v hlavním městě záchranné lano
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil
reklama

Současná opatření vlády, která mají zamezit šíření koronavirové nákazy, budou mít nejvíce dopad na drobné podnikatele a živnostníky v hlavním městě, kteří mají již skoro dva čtyři zavřené provozy.

„Již minulý týden jsme prosadili odložení, a v některých případech odpuštění nájmu pro podnikatele, kteří sídlí v pražských nemovitostech, a to po celou dobu trvání mimořádného stavu. Jedná se o rychlé opatření, kterým jsme ihned reagovali na nastalou situaci. Nyní je zřejmé, že pokud bude krize trvat déle než tři měsíce, nevyhneme se tomu, abychom těmto malým podnikatelům a živnostníkům nájmy zcela odpustili,“ říká předseda pražské TOP 09 Jiří Pospíšil. „Chci také otevřít debatu nad tím, jak pomoci podnikatelům, kteří sídlí v soukromých prostorách,“ dodává Pospíšil.

Předseda TOP 09 Jiří Pospíšil dále navrhne radě města opatření, které TOP 09 podporuje celostátně, totiž jednorázovou dotaci pro podnikatele ve výši 45 tisíc korun. Ta by mohla být rozložená do třech měsíců jako forma odškodnění pro malé podnikatele a živnostníky.

„Musíme se také na koaličním jednání vrátit k tématu investičních priorit. Investice města v půlce roku byly opravdu tristní. Nyní budeme muset více investovat tak, abychom co nejrychleji znovu rozhýbali ekonomiku města,“ dodává Pospíšil.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Maříková (SPD): Protesty v Praze proti násilí v USA. A co takhle...

22:01 Maříková (SPD): Protesty v Praze proti násilí v USA. A co takhle...

Komentář na facebookovém profilu k dnešní demonstraci v Praze