Pospíšil (TOP 09): Zpochybní náš pan premiér i Ústavní soud?

01.05.2021 7:35 | Komentář

Komentář na facebookovém profilu k Babišovu odmítání výsledků auditu Evropské komise

Pospíšil (TOP 09): Zpochybní náš pan premiér i Ústavní soud?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Jiří Pospíšil

Andrej Babiš si našel novou mantru, kterou teď opakuje stále dokola: Že auditoři Komise nemohou vykládat české zákony, protože to mohou jen české soudy.

Nuže dobrá, Ústavní soud ve svém nálezu z 11. února 2020 konstatoval, že pokud jde o uplatňování unijni úpravy střetu zájmu v podmínkách ČR, může a dokonce MUSÍ k tomu Komise použít všechny vhodné prostředky včetně výkladu vnitrostátních zákonů!

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

NATO

Dobrý den, já si také myslím, že je pro nás členství v NATO zásadní, ale jak se postavíte k požadavku, který je prý už schválen, abysme do společné obrany dávali 5% HDP? A když tak neučiníme, můžeme být vyloučeni nebo co se stane? Děkuji Hrubá

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (SPD): Polsko si nenechá od Ukrajinců všechno líbit

20:16 Fiala (SPD): Polsko si nenechá od Ukrajinců všechno líbit

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Ukrajincům.