Pošvář (Piráti): Klimatická krize

27.04.2020 19:43

Při krizi koronavirové o sobě dává vědět krize klimatická. Máme problémy na polích, hrozí usychání stromů, nastal velmi suchý duben.

Pošvář (Piráti): Klimatická krize
Foto: archiv kandidáta
Popisek: Jan Pošvář (Piráti)
reklama

Vláda v čele s ministrem Tomanem opakovaně zdůrazňuje nutnost výstavby přehrad. Upozorňuji, že jednak vláda nestihne postavit ani jednu přehradu, pak nejsou rozhodně žádným spásným řešením. Revitalizovat toky a vytvořit několik nových mokřadů, tůněk a dalších nástrojů pro zadržení vody přímo v krajině je rychlejší, mnohonásobně levnější a efektivnější. Vláda by se mohla inspirovat například u modelu Zdoňov ze spolku Živá voda, který navrací vodu do vysušené krajiny.

Sucho se netýká jenom zemědělců, dopadá i na naše zahrádky a městskou zeleň. Jsem velice rád, že Zdeněk Hřib - primátor Prahy to vidí stejně. Na právě začínající rekonstrukci Václavského náměstí budou vysazeny další stromy a vybudovány nádrže na záchyt dešťové vody.

Ta se bude využívat k zalévání stromů. Význam zahrádkářských koloniích roste úměrně s oběma krizemi. Povedlo se mi spolu s kolegy po více než deseti letech vyřešit otázku zahrádkářského zákona. Zákon postupuje do druhého čtení a je to jen otázka několika málo týdnů, kdy by se mělo vše uzavřít ve třetím čtení.

Tak držte palce.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

KDU-ČSL: Nechceme ministra na 'vedlejšák'

14:33 KDU-ČSL: Nechceme ministra na 'vedlejšák'

Komentář na facebookovém profilu k sérii nehod na železnici