Pošvář (Piráti): Pravda o zahrádkářském zákonu

11.12.2019 22:56

Pravda o zahrádkářském zákonu, co vám Andrej Babiš a jeho vláda o něm raději neřeknou a tváří se, že se nic nestalo.

Pošvář (Piráti): Pravda o zahrádkářském zákonu
Foto: archiv kandidáta
Popisek: Jan Pošvář (Piráti)

Gratuluji Stanislavu Kozlíkovi k obhájení postu předsedy Českého zahrádkářského svazu (ČZS). Bohužel ke svému znovuzvolení nedostal pěkný dárek od vlády, která projednala minulý týden zahrádkářský zákon právě z pera ČZS ve spolupráci s MZe. Zatímco Andrej Babiš se tváří, že se nic neděje a vláda nemá nic zásadního proti, čtu ve stanovisku vlády zcela něco jiného.

Vláda se usnesla, že nebyla odůvodněna společenská potřeba. Zpochybňují veřejnou prospěšnost, neboť jde podle vlády o uspokojování vlastních potřeb! Z těchto a dalších méně závažných důvodů zaujímá neutrální stanovisko. Neutrální stanovisko je sice úspěch pro opoziční návrhy, ale pro návrhy s podporou koalice to bývá velký špatný.

Přitom společenská potřeba je. ČZS reprezentuje 140 tisíclidí a zákon cílí i nad rámec tohoto spolku a většina z nich bojuje s nedostatečnou podporou ze strany státu, krajů a obcí. Veřejná prospěšnost je přímo popsaná v návrhu zákona. Zpochybňovat význam samozásobitelství ve společnosti je stejná blbost, jako zpochybňovat práci jako takovou. Ale chápu, že vláda nemá zájem, aby občané byli více nezávislí.

Věřím, že zákon se neshodí pod stůl. I když se slibům premiéra příliš věřit nedá, dá se věřit tomu, že nemalá část jeho voličů jsou zahrádkáři a jejich ztrátu nechce riskovat. My musíme pohlídat, aby zákon nakonec nezůstal jen prázdnou slupkou nemající žádný efekt. Proto dlouhodobě spolupracujeme s ČSZ a s odborníky jak z praxe, tak z výzkumu.

(převzato z Profilu)

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Valachová (ČSSD): Nemáme funkční systém využívání různých aprobací

1:27 Valachová (ČSSD): Nemáme funkční systém využívání různých aprobací

Projev na 40. schůzi Poslanecké sněmovny 28. ledna 2020 k zákonu o pedagogických pracovnících