Pourová (ANO): Má hradecká městská policie dost prostoru být ochráncem a preventistou?

01.09.2018 19:03

Hradec není žádný Brooklyn. Ba naopak. Patří stále k nejbezpečnějším městům v republice. Kriminalita je tu na nižší úrovni, i když drobné či větší výtržnosti potkáváme každodenně, často i v souvislosti s velkými akcemi.

Pourová (ANO): Má hradecká městská policie dost prostoru být ochráncem a preventistou?
Foto: anobudelip.cz
Popisek: ANO
reklama

Nevymizeli ani tzv. „šmejdi“, kteří jsou orientováni hlavně na starší spoluobčany, ani jiné nabídky „skvělých služeb“, které si nikdo nevyžádal. Poškození zaparkovaných automobilů už raději ani nikam nehlásíme, protože je to jen ztráta času. Pokud jsou naši sousedé více hluční, než je obvyklé, raději se schováme ve svém bytě. Nepořádek po neukázněných pejskařích překročíme…

Víme ale, co jako město od své městské policie chceme? Většina z nás se určitě chce cítit bezpečně. Kde je bezpečno, tam jsme více doma, tam se zvyšuje kvalita života. A k tomu by se pro každý kout krásně hodil bdící policista, který tu je, aby pomáhal a chránil – někdy i tak, že uplatní nějaké represe vůči těm, kdo si nedají říct po dobrém. Byl by viděn na pochůzkách po ulicích i v parcích, byl by tu na radu i praktickou akci, noční výtržníci by si nedovolili být tak bujaří, lidé by se s odpadky raději trefili do košů, pejskaři by si méně zapomínali pytlíky, toxikomani by se obloukem vyhýbali dětským lokalitám, za okenními tabulkami by se upustilo od domácího násilí, policista – parťák by znal slabá místa svého území… Byl by prostě tam, kde ho lidé nejvíc potřebují.

Naše městská policie sídlí nedaleko mého bydliště, na Slezském předměstí. Už si ale ani nevzpomenu, kdy jsem její příslušníky někde potkala. Město totiž povolalo městskou policii, aby poskytovala servis ISP při řešení odtahů špatně zaparkovaných aut. Parkovací systém ve městě je již sám o sobě noční můrou jeho obyvatel i návštěvníků a krom toho blokuje z velké části i městské policisty a ubírá jim kapacitu pro jinou práci.

Chceme to skutečně právě takhle? Neměla by mít městská policie šanci být nejen represivním orgánem, ale také preventistou a parťákem? Neměla by nabízet pomoc v místě, kde ji lidé nejvíc potřebují? Rezignovali jsme na osobní kontakt při pochůzkové činnosti strážníků a budeme spoléhat jen na městské kamery, u jejichž monitorů snad někdo bdí? Je čas nastavit nová pravidla.

JUDr. Věra Pourová, členka Hnutí ANO 2011, dvojka na kandidátce HK pro komunální volby 2018

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Jurečka (KDU-ČSL): Ministr Brabec kolem celé záležitosti zatím pouze mlží

21:41 Jurečka (KDU-ČSL): Ministr Brabec kolem celé záležitosti zatím pouze mlží

Komentář na facebookovém profilu ke zprávě, že v den otravy Bečvy se stala v Deze havárie