Praha: Magistrát vychází vstříc žadatelům o povinnou výměnu řidičského průkazu

15.10.2013 8:26

Odbor dopravně správních činností Magistrátu hlavního města Prahy prodlouží úřední hodiny pro podávání žádostí o povinnou výměnu řidičského průkazu. Dosud měla veřejnost možnost žádat o výměnu od pondělí do čtvrtka od 7:00 do 18:00 hodin – už tento týden se pouze pro tyto účely rozšíří úřední doba na všech sedm dnů v týdnu. V pátek bude otevřeno od 7:00 do 14:00 hodin, v sobotu od 8:00 do 14:00 hodin a v neděli od 13:00 do 18:00 hodin.

Praha: Magistrát vychází vstříc žadatelům o povinnou výměnu řidičského průkazu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Vlak ve stanici metra
reklama

„V Praze je nyní 60 000 řidičů, kteří si musí nechat do konce roku vyměnit řidičský průkaz. Není možné stihnout odbavit takové množství lidí na úřadě ve standardní pracovní době, proto rozšiřujeme úřední dny na všech sedm dní v týdnu. Po přijetí nových zaměstnanců bude odbor pracovat v třísměnném provozu, nyní budeme využívat přesčasů stávajících zaměstnanců,“ řekl primátor Tomáš Hudeček.

První nové zaměstnance začne úřad nabírat již zhruba koncem října, musí totiž vypsat výběrová řízení na obsazení nových míst.

„V současné chvíli bylo vypsáno výběrové řízení na padesát zaměstnanců-úředníků a deset na neúřednická místa na výpomoc. Jakmile se noví zaměstnanci zapracují, začne se pracovat v třísměnném provozu. Nyní jsme prodloužili pracovní dobu i na víkendy. V dalších týdnech budeme jednat operativně a prodlužovat úřední hodiny co nejvíce – včas o tom budeme veřejnost informovat,“ řekl ředitel odboru dopravně správních činností Josef Mihalík a dodal: „Musíme již po několikáté řešit hromadné výměny ze zákona, které jsou pro řidiče sice zdarma, ale jsou nezbytné. A situace se v budoucnu bude opakovat: v příštím roce totiž přijde další vlna řidičů, kterým končí platnost řidičských průkazů po deseti letech a takto to bude pokračovat každý rok."

Povinná výměna se týká řidičských průkazů vydaných v době od 1. 1. 2001 do 30. 4. 2004. Platnost těchto řidičských průkazů končí  31. prosince 2013.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: Magistrát hl.m. Prahy
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministryně Benešová: Myslíme na fyzické osoby, ale i na podnikatele

19:11 Ministryně Benešová: Myslíme na fyzické osoby, ale i na podnikatele

Vláda na svém úterním jednání schválila návrh zákona z dílny Ministerstva spravedlnosti – tzv. lex c…