Pražská ČSSD: Radní Vorlíčková by kvůli obžalobě v kauze Opencard měla odstoupit

21.06.2014 18:42

K okamžitému vyvození osobní odpovědnosti kvůli podaným návrhům na obžalobu v kauze Opencard dnes vyzval klub zastupitelů ČSSD na pražském magistrátu radní za TOP 09 Evu Vorlíčkovou. „Primátor Tomáš Hudeček slíbil, že pokud padne v této kauze obžaloba, radní Vorlíčková odstoupí. Pokud tedy k tomuto kroku nepřistoupí radní Vorlíčková sama, měl by ji primátor odvolat,“ vyzvali dnes primátora pražští zastupitelé za ČSSD.

Pražská ČSSD: Radní Vorlíčková by kvůli obžalobě v kauze Opencard měla odstoupit
Foto: CSSD.cz
Popisek: Logo ČSSD
reklama

Státní zástupkyně dnes navrhla obžalovat deset bývalých a současných radních pražského magistrátu za ODS a TOP 09 z několika trestných činů kvůli porušení předpisů v souvislosti se zadáním zakázky na podporu programového vybavení firmě Haguess. Město údajně pochybilo tím, že nevypsalo otevřenou soutěž, vznikla tak prý škoda asi 25 milionů korun.

„Paní Vorlíčková měla po většinu času, kdy vládla TOP 09 na pražském magistrátu, na starosti právě oblast informačních technologií a její špatný postup vedl k obvinění bývalého primátora Svobody, současného primátora Hudečka a dalších osmi významných politiků. Je proto nepřijatelné, aby se dále podílela na vedení města,“ uvedli dnes pražští zastupitelé za ČSSD.

Podle jejich slov se současné vedení nemůže donekonečna vymlouvat na to, že projekt zahájilo předchozí vedení magistrátu v čele s primátorem Bémem. „Je sice jasné, že od počátku projekt sloužil spíše k tomu, aby na něm někdo vydělal, než aby pomohl Pražanům. Paní Vorlíčková i primátor Hudeček ale celou situaci podcenili a za dva roky nebyli schopni postoupit ani o píď,“ uvedl klub zastupitelů ČSSD.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: ČSSD

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Skopeček (ODS): Dluhy se k prosperitě dopracovat nelze

15:42 Skopeček (ODS): Dluhy se k prosperitě dopracovat nelze

Projev na 93. schůzi Poslanecké sněmovny 15. dubna. Národní plán obnovy.