Preisler (PRO sport a zdraví): Vratislavice nad Nisou nebo Kocourkov?

23.12.2014 15:07 | Zprávy

Koaliční zastupitelé na druhý pokus schvalovali 8. rozpočtové opatření roku 2014. Po blamáži, kdy na první pokus schválili výdaje ve výši 73,4 miliardy korun se nepoučili a ačkoliv by každý občan oprávněně očekával, že si předkládaný materiál bedlivě překontrolují, nestalo se tak.

Preisler (PRO sport a zdraví): Vratislavice nad Nisou nebo Kocourkov?
Foto: Hans Štembera
Popisek: Peníze, ilustrační foto

Ještě na jednání 1.mimořádného zastupitelstva dne 22.12.2014 upozornil p. Jeništa na chybu v materiálu. Šlo o to, že byly navýšeny výdaje na likvidaci odpadů o 400.000,- Kč a přesto byl rozpočet pouhých 150.000,-Kč. Ing. Mejsnar se sice opět omluvil a dohledal v tabulkové příloze, že správně má být 1.400.000,-Kč. Sice poněkud zmateně, ale zřejmě takto upravený materiál schválilo 9 z 12 přítomných zastupitelů. Proti byl p.Preisler a zdrželi se p.Trakal a p.Hartig.

A co že to vlastně schválili? Opět porušení rozpočtové kázně, tedy schodkový rozpočet a navíc ani správná čísla.

1) Schodek(financování) – 589.000,-Kč. Hrubá chyba, protože schodek je rozdíl mezi příjmy a výdaji, tedy celkové příjmy v roce 2014 mají být 93 482 000 Kč a celkové výdaje 118 668 000 Kč. To znamená, že schodek roku 2014 dle těchto čísel činí 25 186 000 Kč. Tento schodek je financován zůstatkem finančních prostředků roku 2013 ve výši 25 775 000 Kč. Zůstatek finančních prostředků roku 2014 je 589.000 Kč.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: pro

Kde by šetřilo hnutí ANO?

Jak chcete snížit dluh ČR? Plánujete nějaké zvýšení daní? Protože vy často říkáte, co je špatně, ale už neříkáte, co byste dělali vy.

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Bartoš (Piráti): Naší vizí je, aby stát pomáhal, ne překážel

19:05 Bartoš (Piráti): Naší vizí je, aby stát pomáhal, ne překážel

5000 bytů navíc, stát v mobilu a čistší politika: Piráti bilancují úspěchy ve vládě a plánují, jak n…