Premiér Babiš: Digitalizace je naší prioritou. Zákon o právu na digitální služby je další krok

27.03.2019 17:13 | Zprávy
autor: PV

Jednou z priorit současné vlády je digitalizace a Zákon o právu na digitální služby, který v současné době míří do prvního v Poslanecké sněmovně, legislativně ukotví právo občanů komunikovat s úřady digitálně.

Premiér Babiš: Digitalizace je naší prioritou. Zákon o právu na digitální služby je další krok
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

„Veřejná správa se tak úplně promění. Nová legislativa podpoří online komunikaci se státem a zároveň umožní sdílení dat napříč veřejnou správou, takže občané už nebudou muset dokládat stále ty samé dokumenty a vyplňovat ty samá data pořád dokola,“ říká vládní zmocněnec pro IT a digitalizaci Vladimír Dzurilla.

Premiér Andrej Babiš a od nástupu do své funkce prosazuje, aby občané mohli využívat veškeré služby státu v digitální podobě. Právě proto byl jmenován zmocněnec vlády pro digitalizaci, který mimo jiné začal okamžitě pracovat na zákonu o právu občanů na digitální služby.

Jde o soubor předpisů, na jejichž přípravě spolupracoval vládní zmocněnec s poslanci a zákonodárci napříč politickým spektrem i s komerčním sektorem. Výsledkem bude pro každého právo na volbu – pokud bude chtít komunikovat se státem elektronicky, bude mít možnost vše vyřídit přes internet.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jana Černochová byl položen dotaz

muniční iniciativa

Paní Černochová, mohu vás jako expertku a bývalou ministryni obrany požádat o vysvětlení, jaký je rozdíl mezi českou muniční iniciativou a tou americkou, do které se vláda na rozdíl od té české zapojila? Já moc nechápu, proč do jedné ano a do druhé ne. V čem je rozdíl? Děkuji

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Premiér Babiš: Evropě chybí koordinace výroby

12:12 Premiér Babiš: Evropě chybí koordinace výroby

Premiér Babiš po jednání koalice ochotných: Evropa by měla vytvořit společný projekt protivzdušné ob…