Premiér Babiš: Je důležité připomínat si hrůzy války i statečnost lidí

29. 8. 2019 19:58

Premiér Andrej Babiš se ve čtvrtek 29. srpna 2019 zúčastnil oslav 75. výročí Slovenského národního povstání v Banské Bystrici. Předsedu vlády na oslavy doprovodil předseda Senátu Jaroslav Kubera, předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček a ministr obrany Lubomír Metnar.

Premiér Babiš: Je důležité připomínat si hrůzy války i statečnost lidí
Foto: Repro XTV
Popisek: Premiér Andrej Babiš
reklama

Předseda vlády se zúčastnil oslav 75. výročí Slovenského národního povstání. V Banské Bystrici Andreje Babiše přivítal slovenský premiér Peter Pellegrini. Následně došlo k uctění památky padlých vojáků. Andrej Babiš položil věnec spolu s Jaroslavem Kuberou a Radkem Vondráčkem. Premiér považuje připomínku povstání za velmi důležitou.

„Jednalo se o největší povstání proti nacistické moci za druhé světové války. Povstala slovenská armáda s 60 000 vojáky a 20 000 partyzánů. Bylo mezi nimi i 2000 Čechů. Přijel s námi i veterán bojů u Liptovského Mikuláše pplk. Josef Svoboda. Myslím si, že je důležité si připomínat jak hrůzy války, tak i statečnost lidí, kteří povstali a pomohli vybojovat naši svobodu,“ uvedl Andrej Babiš.

Oba premiéři si poté v doprovodu slovenské prezidentky Zuzany Čaputové prohlédli muzeum věnované průběhu povstání z roku 1944. Delegace se následně přesunuly do přilehlého parku, kde proběhly celonárodní oslavy spojené s výročím Slovenského národního povstání. Andrej Babiš s Peterem Pellegrinim během setkání prodiskutovali některá aktuální evropská témata, například blížící se zářijový summit premiérů V4 s partnery ze západního Balkánu v Praze.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pošarová (SPD): Testování dětí a jejich následné povinné očkování „vakcínami“?

11:01 Pošarová (SPD): Testování dětí a jejich následné povinné očkování „vakcínami“?

Dejme dětem svobodu dýchat, a v souladu s našimi zákony a ústavou možnost bez podmínek se vzdělávat.