Premiér Babiš: Naším cílem je urychlit výstavbu dopravní infrastruktury, bytů a posílit investice

4. 6. 2018 17:48

V pondělí 4. června 2018 vystoupil předseda vlády Andrej Babiš na Setkání lídrů českého stavebnictví 2018, které se konalo na Pražském hradě. Zároveň předal ocenění pro TOP stavební společnost roku 2017.

Premiér Babiš: Naším cílem je urychlit výstavbu dopravní infrastruktury, bytů a posílit investice
Foto: Daniela Černá
Popisek: Andrej Babiš

„Nyní je v Poslanecké sněmovně návrh novely zákona číslo 416 o urychlení výstavby dopravní, vodní a energetické infrastruktury. Budu podporovat, pokud poslanci v rámci pozměňovacích návrhů načtou i zahrnutí obchvatů. To je první krok, který určitě pomůže českému stavebnictví. Je velice dobré, že ho předložili poslanci všech stran a hnutí ve sněmovně. Není to ale úplně zásadní řešení, tím je stavební zákon,“ uvedl předseda vlády Andrej Babiš.

Premiér Babiš zároveň potvrdil, že vláda je připravena investovat, a to mimo jiné do nemocnic, obnovy kulturních památek, mateřských škol, nádraží či vysokorychlostních tratí. Je ale důležitá i spolupráce s kraji, například při výstavbě bytů.

Zásadním problémem, se kterým se stavebníci nyní podle premiéra Babiše potýkají, je nedostatek pracovních sil. Vláda chce proto mimo jiné zjednodušit systém příchodu zahraničních pracovníků. Další komplikací jsou pak obstrukce ze strany ekologických aktivistů u jednotlivých staveb.

Konference, kterou pravidelně pořádá společnost CEEC Research, se zúčastnili také první místopředseda vlády a ministr životního prostředí Richard Brabec, ministryně financí Alena Schillerová, ministr dopravy Dan Ťok a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. Přítomni byli také zástupci stavebních, projektových a developerských společností v České republice. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Niedermayer (TOP 09): Považuji klima za největší úkol pro nás v dalších letech

7:33 Niedermayer (TOP 09): Považuji klima za největší úkol pro nás v dalších letech

Komentář na facebookovém profilu k ekologii