Premiér Babiš: Naším cílem je urychlit výstavbu dopravní infrastruktury, bytů a posílit investice

04.06.2018 17:48

V pondělí 4. června 2018 vystoupil předseda vlády Andrej Babiš na Setkání lídrů českého stavebnictví 2018, které se konalo na Pražském hradě. Zároveň předal ocenění pro TOP stavební společnost roku 2017.

Premiér Babiš: Naším cílem je urychlit výstavbu dopravní infrastruktury, bytů a posílit investice
Foto: Daniela Černá
Popisek: Andrej Babiš
reklama

„Nyní je v Poslanecké sněmovně návrh novely zákona číslo 416 o urychlení výstavby dopravní, vodní a energetické infrastruktury. Budu podporovat, pokud poslanci v rámci pozměňovacích návrhů načtou i zahrnutí obchvatů. To je první krok, který určitě pomůže českému stavebnictví. Je velice dobré, že ho předložili poslanci všech stran a hnutí ve sněmovně. Není to ale úplně zásadní řešení, tím je stavební zákon,“ uvedl předseda vlády Andrej Babiš.

Premiér Babiš zároveň potvrdil, že vláda je připravena investovat, a to mimo jiné do nemocnic, obnovy kulturních památek, mateřských škol, nádraží či vysokorychlostních tratí. Je ale důležitá i spolupráce s kraji, například při výstavbě bytů.

Zásadním problémem, se kterým se stavebníci nyní podle premiéra Babiše potýkají, je nedostatek pracovních sil. Vláda chce proto mimo jiné zjednodušit systém příchodu zahraničních pracovníků. Další komplikací jsou pak obstrukce ze strany ekologických aktivistů u jednotlivých staveb.

Konference, kterou pravidelně pořádá společnost CEEC Research, se zúčastnili také první místopředseda vlády a ministr životního prostředí Richard Brabec, ministryně financí Alena Schillerová, ministr dopravy Dan Ťok a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová. Přítomni byli také zástupci stavebních, projektových a developerských společností v České republice. 

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Válek (TOP 09): Někdo si pěstuje heřmánek, někdo si holt bude pěstovat konopí

20:20 Válek (TOP 09): Někdo si pěstuje heřmánek, někdo si holt bude pěstovat konopí

Projev na 79. schůzi Poslanecké sněmovny 26. ledna 2021 k návrhu změny zákona o návykových látkách …