Premiér Babiš: Peněz není nikdy dost

16.10.2019 9:17

Člen představenstva Škody Auto, Bohdan Wojnar převzal v pondělí 14. října 2019 v Lichtenštejnském paláci z rukou předsedy vlády Andreje Babiše cenu Odpovědný zahraniční investor. Vláda se letos poprvé rozhodla tímto způsobem ocenit firmy se zahraničním kapitálem za mimořádný investiční přínos pro ekonomiku České republiky.

Premiér Babiš: Peněz není nikdy dost
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš
reklama

Cenu si v premiérovém ročníku odnesly celkem čtyři společnosti. Vedlejší ocenění Odpovědný zahraniční investor v České republice v kategorii Pozitivní dopad na životní prostředí předal ministr Brabec společnosti Innogy Česká republika. Vedlejší cenu v kategorii Pozitivní dopad na region získala z rukou vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčeka společnost Albert Česká republika, a vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová předala vedlejší ocenění v kategorii Pozitivní společenský dopad společnosti Vodafone Czech Republic. Na závěr slavnostního večera pak premiér Andrej Babiš předal hlavní cenu zástupci největšího tuzemského výrobce automobilů Škoda Auto.

Smyslem a cílem ocenění je podpořit zahraniční subjekty podnikající v České republice k investicím do aktivit s významným celospolečenským přínosem pro Českou republiku. „Chceme firmy motivovat, aby byly společensky odpovědné. Aby se za to nestyděly a aby se tak mohly prezentovat na veřejnosti. Peněz, které potřebujeme na podporu kultury, vzdělávání, sportu a dalších věcí, není nikdy dost,“ vysvětlil účel nového ocenění premiér Andrej Babiš.

Z předávání cen chce vláda vytvořit novou tradici. „Je pro nás důležité, aby kapitál zůstával v co největším rozsahu tady v České republice,“ dodal předseda vlády.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): I když jsme ještě v EU, nemusíme ohýbat hřbet

19:24 Vích (SPD): I když jsme ještě v EU, nemusíme ohýbat hřbet

Vývoj v posledním roce jasně ukázal neudržitelnost členství ČR v EU. Dokud tam ale jsme, nepřipravme…