Premiér Babiš: V Bílém domě máme o co bojovat

23.02.2019 18:05

Komentář na facebookovém profilu k návštěvě Spojených států

Premiér Babiš: V Bílém domě máme o co bojovat
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

Čau lidi, tak novináři už spekulujou jak šílený, co dám panu prezidentovi Trumpovi za dárek. No, chápu je. Prý jestli mu dám flintu anebo golfovou hůl. Já bych teda o jedné věci věděl. Nechám si to zatím pro sebe. Ale taky mě napadlo, že se zeptám i vás. Co myslíte? Co by amerického prezidenta potěšilo a zároveň nejlíp vypovídalo o naší zemi? Jasně, je to prezident, ale taky chlap. Kdo vlastně vymyslí nejlepší dárek pro chlapa? Chlap, nebo ženská? Skvělé téma, no ne? Házejte, co vás napadne, do komentářů. Ale moc prosím, ať to není český křišťál nebo šestka piv.

Tuhle schůzku Bílý dům oficiálně potvrdil ve čtvrtek a žiju tím samozřejmě já i všichni moji kolegové, probíhají intenzivní přípravy. A můžete se vsadit o co chcete, že na tuhle schůzku přijedu maximálně připravený. Donald J. Trump není profesionální politik, ale byznysmen. A jak jsem vám psal už z Davosu, jednání s takovými lidmi probíhají častokrát jinak a mnohem příměji než je v politice zvykem. Takže jsem zvědavý a těším se. Jo, těším se moc.

V Bílém domě máme o co bojovat. Je to absolutně výjimečná příležitost pro naši zemi. Všichni teď mluví o Huawei nebo Westinghouse, ale to, co peněženky našich lidí ovlivní daleko víc, jsou třeba cla na evropská auta. Vždyť dodáváme součástky snad všem automobilkám na kontinentu. Rád bych od amerického prezidenta slyšel, co má v plánu. Napřímo. Ne jako doteď, zprostředkovaně od Evropské komise. A sám mu toho mám taky hodně co říct.

Nebudu se vám dál vypisovat, když je setkání až 7. března. Důležité je, že zrovna na výročí 30 let od sametové revoluce a 20 let od vstupu do NATO zasedneme s americkým prezidentem ke stolu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Bašta (BOS): Advent mrchožroutů

22:30 Bašta (BOS): Advent mrchožroutů

Autor na pozadí násilných trestných činů spáchaných v posledních dnech na území ČR ukazuje, kam až …