Premiér Babiš: V NATO jsme spolehlivým partnerem, který ctí zásady svobody a demokracie

13.03.2019 7:32

Premiér Andrej Babiš se v úterý 12. března 2019 na Pražském hradě zúčastnil oslav k připomenutí vstupu ČR a zemí Visegrádské skupiny do NATO. Na akci vystoupili například prezidenti zemí V4 a NATO. Ve večerních hodinách předseda vlády vystoupí na galavečeru k rozšíření Severoatlantické aliance v Černínském paláci.

Premiér Babiš: V NATO jsme spolehlivým partnerem, který ctí zásady svobody a demokracie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Andrej Babiš

Ceremonie k výročí vstupu ČR a zemí V4 do NATO se na Pražském hradě zúčastnili prezidenti zemí Visegrádské skupiny, zástupci obou komor Parlamentu ČR i představitelé NATO a USA. Cílem oslavy bylo nejen připomenutí důležitosti Severoatlantické aliance, transatlantické vazby a hodnot, na nichž je NATO vystavěno, ale také zdůraznění potřeby jednoty středoevropských spojenců a jejich odhodlání podílet se na kolektivní obraně. Po konci státního aktu následoval společný oběd podávaný prezidentem republiky Milošem Zemanem.

„Historie 20. století nám ukázala, že země naší velikosti se sama neubrání, proto je naším existenčním zájmem být členem tohoto obranného spolku. Vstup do NATO ale znamenal mnohem více. Být členem NATO znamená, že jsme spolehlivým partnerem, který ctí zásady svobody a demokracie. Členství v NATO a záruka kolektivní obrany nám mnoho dávají, stejně tak nás zavazují. Zavazují nás k tomu, abychom tyto společné hodnoty ctili a přispívali k jejich rozvoji,“ uvedl premiér Babiš. Celý projev předsedy vlády naleznete ZDE.

Ve večerních hodinách předseda vlády zamíří do Černínského paláce, kde se uskuteční slavnostní večer u příležitosti 20. výročí rozšíření Severoatlantické aliance. Kromě premiéra s projevem vystoupí například ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček, někdejší ministryně zahraničních věcí USA Madeleine Albrightová a bývalý generální tajemník Severoatlantické aliance lord George Robertson. Během večera dostane 14 osobností, které se podíleli na vstupu ČR do NATO, medaili za zásluhy o diplomacii.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Daňková (Piráti): Takto si transparentní úřad opravdu nepředstavujeme

9:26 Daňková (Piráti): Takto si transparentní úřad opravdu nepředstavujeme

Piráti upozornili na porušování jednacího řádu během zastupitelstva MO Plzeň 1.