Premiér Babiš: Vláda schválila Programové prohlášení

08.01.2018 17:31 | Zprávy

Vládní kabinet premiéra Andreje Babiše schválil v pondělí 8. ledna 2018 na svém mimořádném jednání ve Strakově akademii Programové prohlášení vlády. Finální verze reflektuje také požadavky sociálních partnerů, Rekonstrukce státu, Svazu měst a obcí a zástupců seniorů.

Premiér Babiš: Vláda schválila Programové prohlášení
Foto: Hans Štembera
Popisek: Budova Strakovy akademie

Hlavními prioritami vlády jsou:

  • V oblasti digitalizace bude vláda usilovat o maximální elektronizaci státní správy a dostupnost internetu pro všechny.
  • V evropských otázkách vláda odmítá uprchlické kvóty a bude důsledně hájit zájmy České republiky v Evropské unii.
  • Další prioritou je strategický a investiční plán země včetně výstavby bytů pro mladé a starší občany.
  • Vláda dále plánuje zavést důchodovou reformu, přijmout konkrétní kroky a oddělit důchody od státního rozpočtu.
  • Kabinet chce rovněž začít s reformou státu, která bude zahrnovat udržení rovnovážného státního rozpočtu, přijetí nových zákonů o daních z příjmu, důsledné sledování regulovaných cen, lepší správu státního majetku a boj s lichvou.
  • Vláda chce posilovat bezpečnost. Navyšovat výdaje na obranu, energetickou, potravinovou a surovinovou bezpečnost.

V Programovém prohlášení vláda vyšla vstříc požadavkům Rekonstrukce státu, především v oblasti zajištění nezávislosti státního zastupitelství a transparentnosti firem obchodujících se státem. Zdůraznila také zlepšení přístupu k informacím o hospodaření státu a státních firem a zajištění podpory obcím a krajům pro správné zadávání veřejných zakázek.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: Tisková zpráva

Ing. Martin Kolovratník byl položen dotaz

NATO

Dobrý den, já si také myslím, že je pro nás členství v NATO zásadní, ale jak se postavíte k požadavku, který je prý už schválen, abysme do společné obrany dávali 5% HDP? A když tak neučiníme, můžeme být vyloučeni nebo co se stane? Děkuji Hrubá

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Rajchl (PRO): Budu se ptát, zda už nám Německo zaplatilo reparace

20:16 Rajchl (PRO): Budu se ptát, zda už nám Německo zaplatilo reparace

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k válečným reparacím?