Premiér Babiš: Všeobecně doporučujeme lidem, aby necestovali do Itálie

02.03.2020 12:21

Bezpečnostní rada státu vyhlásila preventivní opatření proti šíření koronaviru, ČR zastaví lety z Jižní Koreje a severní Itálie, biatlon bude bez diváků

Premiér Babiš: Všeobecně doporučujeme lidem, aby necestovali do Itálie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

V pondělí 2. března 2020 se ve Strakově akademii sešla Bezpečnostní rada státu, aby se zabývala aktuální situací týkající se šíření koronaviru a připraveností České republiky na epidemii COVID-19. Bezpečnostní rada státu se věnovala také aktuální problematice Severoatlantické aliance a Evropské unie v bezpečnostní oblasti s důrazem na bezpečnostní situaci na Blízkém východě.

Česká republika v rámci preventivních opatření proti šíření koronaviru rozhodla zastavit přímé lety z Jižní Koreje a lety ze severoitalských měst z postižených oblastí. Bezpečnostní rada státu také rozhodla o konání víkendových závodů Světového poháru v biatlonu v Novém Městě na Moravě bez účasti diváků a uložila ministru zdravotnictví provést příslušná opatření.

„Zároveň jsme doporučili omezení návštěv, hlavně u LDN, domovů seniorů, ústavů sociálních služeb, Alzheimer centra. Všeobecně doporučujeme lidem, aby necestovali do Itálie. Tam došlo za jeden den k nárůstu infikovaných o 566 osob,“ uvedl předseda vlády Andrej Babiš.

Bezpečnostní rada státu zároveň rozhodla, že všechny vzorky budou odebírány doma a následně budou ve Státním zdravotním ústavu vyhodnocovány tak, aby výsledky byly nejpozději vždy k 7 hodině ráno. Požádala také ministra zdravotnictví, aby do testování vzorků byl zapojen i Zdravotní ústav v Ostravě. Do státních hmotných rezerv bude zakoupeno 200 000 respirátorů. Ministr zdravotnictví dostal za úkol zabezpečit distribuci respirátorů praktickým lékařům.

Bezpečnostní rada státu se věnovala rovněž aktuální problematice NATO a EU s důrazem na bezpečnostní situaci na Blízkém východě a zabývala se i problematikou přípravy nových jaderných zdrojů v České republice z hlediska základních bezpečnostních zájmů státu.

Bezpečnostní rada státu vzala na vědomí Akční plán boje proti organizovanému zločinu na roky 2020 a 2021 a Vyhodnocení akčního plánu boje proti organizovanému zločinu na roky 2018 a 2019, které vycházejí z Koncepce boje proti organizovanému zločinu do roku 2023, schválené usnesením vlády ze dne 23. května 2018 č. 325.

Bezpečnostní rada státu se dále zabývala zmapováním národního procesu rozhodování při hrozbě vzniku nebo za krizové situace vojenského charakteru ve světle zrychleného procesu rozhodování NATO a dále schválila Informaci o novém typu cvičení NATO – Cvičení bez přípravného období.

Dále vzala na vědomí Zprávu o plnění neuzavřených úkolů vyplývajících z optimalizace současného bezpečnostního systému České republiky, která informuje o možném řešení zbývajících dvou úkolů vyplývajících z optimalizace současného bezpečnostního systému ČR.

Na program Bezpečnostní rady státu byly pro informaci předloženy materiály Schopnosti České republiky bránit se útokům bezpilotních prostředků a Průběžná zpráva k možnosti zlepšení evidence přestupků na území České republiky a k vzájemnému sdílení informací o tomto jednání mezi správními orgány.

Příští jednání Bezpečnostní rady státu se uskuteční mimořádně ve středu 4. března v 7:00.

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

reklama

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

autor: PV

Mgr. Ing. Taťána Malá byl položen dotaz

znásilnění

Dobrý den, prý pro novou definici znásilnění hlasovalo 169 poslanců. A co ten zbytek? To byl někdo proti? Zajímalo by mě kdo. A ještě víc by mě zajímalo, jak to bude vypadat v praxi. Jak bude oběť prokazovat, že říkala ne? A zvyšují se s novelou i tresty za znásilnění, protože když občas slyším o ně...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Prokšanová (KSČM): Děkujeme - nezapomínáme. Nikdy!

6:03 Prokšanová (KSČM): Děkujeme - nezapomínáme. Nikdy!

Kdo nás osvobodil? A komu to nemáme zapomenout? Snad nám ministryně Černochová napoví!