Premiér Babiš: Všeobecně doporučujeme lidem, aby necestovali do Itálie

02.03.2020 12:21 | Zprávy
autor: PV

Bezpečnostní rada státu vyhlásila preventivní opatření proti šíření koronaviru, ČR zastaví lety z Jižní Koreje a severní Itálie, biatlon bude bez diváků

Premiér Babiš: Všeobecně doporučujeme lidem, aby necestovali do Itálie
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

V pondělí 2. března 2020 se ve Strakově akademii sešla Bezpečnostní rada státu, aby se zabývala aktuální situací týkající se šíření koronaviru a připraveností České republiky na epidemii COVID-19. Bezpečnostní rada státu se věnovala také aktuální problematice Severoatlantické aliance a Evropské unie v bezpečnostní oblasti s důrazem na bezpečnostní situaci na Blízkém východě.

Česká republika v rámci preventivních opatření proti šíření koronaviru rozhodla zastavit přímé lety z Jižní Koreje a lety ze severoitalských měst z postižených oblastí. Bezpečnostní rada státu také rozhodla o konání víkendových závodů Světového poháru v biatlonu v Novém Městě na Moravě bez účasti diváků a uložila ministru zdravotnictví provést příslušná opatření.

„Zároveň jsme doporučili omezení návštěv, hlavně u LDN, domovů seniorů, ústavů sociálních služeb, Alzheimer centra. Všeobecně doporučujeme lidem, aby necestovali do Itálie. Tam došlo za jeden den k nárůstu infikovaných o 566 osob,“ uvedl předseda vlády Andrej Babiš.

Bezpečnostní rada státu zároveň rozhodla, že všechny vzorky budou odebírány doma a následně budou ve Státním zdravotním ústavu vyhodnocovány tak, aby výsledky byly nejpozději vždy k 7 hodině ráno. Požádala také ministra zdravotnictví, aby do testování vzorků byl zapojen i Zdravotní ústav v Ostravě. Do státních hmotných rezerv bude zakoupeno 200 000 respirátorů. Ministr zdravotnictví dostal za úkol zabezpečit distribuci respirátorů praktickým lékařům.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

koronavirus

Více aktuálních informací týkajících se COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MZ ČR. Přehled hlavních dezinformací o COVID-19 naleznete na oficiálních stránkách MV ČR. Pro aktuální informace o COVID-19 můžete také volat na Informační linku ke koronaviru 1221. Ta je vhodná zejména pro seniory a osoby se sluchovým postižením.

Zcela jiné informace o COVID-19 poskytuje například Přehled mýtů o COVID-19 zpracovaný týmem Iniciativy 21, nebo přehled Covid z druhé strany zpacovaný studentskou iniciativou Změna Matrixu, nebo výstupy Sdružení mikrobiologů, imunologů a statistiků.

Jiří Čunek byl položen dotaz

Sociální dávky - Ukrajinci

Jak dlouho by podle vás měli mít tedy Ukrajinci nárok na dávky? A nemyslíte, že problém s tím, že vyplňují jakousi díru na trhu je způsoben hlavně tím, že jsou mzdy za danou práci směšné? Bohužel tím, že za tu mzdu jde pracovat třeba Ukrajinec to tlačí mzdy ještě níž nebo minimálně tu pak není tlak ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Mašek (ANO): Tohle je nouzová záplata na průšvih

8:19 Mašek (ANO): Tohle je nouzová záplata na průšvih

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k řešení hrozby kolapsu zdravotních pojišťoven