Premiér Babiš jednal s makedonským prezidentem Ivanovem o podpoře integrace Makedonie do EU a NATO

05.10.2018 22:08 | Zprávy

Předseda vlády Andrej Babiš se v pátek 5. října 2018 setkal s prezidentem Makedonské republiky Ďorgem Ivanovem. Společně jednali o podpoře České republiky úsilí Makedonie o integraci do evropských a transatlantických struktur.

Premiér Babiš jednal s makedonským prezidentem Ivanovem o podpoře integrace Makedonie do EU a NATO
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Andrej Babiš

Premiér Babiš vyjádřil prezidentu Ivanovovi plnou podporu na cestě k začlenění země do NATO a Evropské unie a ocenil pokrok a reformy, které Makedonie v tomto směru učinila. Kromě toho debatovali také o pomoci České republiky při zvládání nelegální migrace, a to jak z hlediska přímé policejní spolupráce, tak i materiální pomoci.

Dalším tématem setkání byla ekonomická spolupráce, zejména příležitosti pro zvýšení investic v oblasti energetiky, dopravy a strojírenství, ale i životního prostředí.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. Lucie Potůčková byl položen dotaz

Spravedlnost

Nebylo by nejspravedlivější, kdybyste jako politici neměli imunitu? Proč ji nezrušíte? Podle mě tak se sebe děláte něco víc. Kdybyste neměli imunitu, tak by pak ani nemohla nastat situace, že někdo nebude vydán a vyšetřován. Co vy na to?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Štěpánek (Trikolora): Chudí duchem nevědí, co činí

18:05 Štěpánek (Trikolora): Chudí duchem nevědí, co činí

Reakce na svém veřejném facebookovém profilu na vyvěšování ukrajinských vlajek z oken Poslanecké sně…