Premiér Babiš navštívil GE Aviation v Letňanech a prohlédl si unikátní zkušebnu leteckých motorů ČVUT

08.10.2018 17:56

Předseda vlády Andrej Babiš společně s ministryní obchodu a průmyslu Martou Novákovou a ministryní financí Alenou Schillerovou v pondělí 8. října 2018 navštívili GE Aviation Czech v pražských Letňanech, kde jednali s prezidentem společnosti Davidem L. Joycem a se zástupci ČVUT.

Premiér Babiš navštívil GE Aviation v Letňanech a prohlédl si unikátní zkušebnu leteckých motorů ČVUT
Foto: Screen: ČT24
Popisek: Andrej Babiš na povolební tiskové konferenci ve volebním štábu hnutí ANO.
reklama

V GE Aviation Czech (GE) jednal Andrej Babiš o rozvoji leteckého průmyslu v ČR a o spolupráci mezi akademickou a soukromou sférou v této oblasti. Premiér se zástupci GE diskutoval o výsledcích společného výzkumu mezi GE a Fakultou strojí z ČVUT, který se týká dokončení první supermoderní zkušebny leteckých motorů v České republice. Jedná se o unikátní projekt zaměřený na experimentální testování motoru na této zkušebně. Součástí programu byla i krátká prohlídka závodu GE na montážní linku motoru GE Catalyst a zároveň si všichni hosté mohli rovněž prohlédnout testovací buňky uvedeného motoru.

ČVUT je nejstarší civilní technická univerzita na světě. Má osm fakult (stavební, strojní, elektrotechnická, jaderná a fyzikálně inženýrská, architektury, dopravní, biomedicínského inženýrství a informačních technologií) a 21 000 studentů. GE je světovým lídrem ve vývoji a výrobě leteckých a turbovrtulových motorů, jejich dílů a integrovaných systémů pro obchodní, vojenskou, komerční a všeobecnou leteckou dopravu.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Kavij (KSČM): Nikoliv KSČM, ale USA vydírá občany ČR

6:32 Kavij (KSČM): Nikoliv KSČM, ale USA vydírá občany ČR

České zdravotnictví přijíždí zachraňovat 28 lékařů z USA.