Premiér Fiala: Ačkoliv jsem opakovaně Ivanu Bartošovi dával čas, úspěšný konec je stále v nedohlednu

25.09.2024 10:21 | Monitoring
autor: PV

Premiér Petr Fiala navrhne, podle článku 68 odst. 5 a článku 74 Ústavy ČR, prezidentu republiky odvolání Ivana Bartoše z pozice vicepremiéra pro digitalizaci a ministra pro místní rozvoj k 30. září 2024. O tomto kroku již informoval koaliční partnery i prezidenta. Zároveň předseda vlády požádá Českou pirátskou stranu, aby navrhla kandidáta, který převezme řízení ministerstva pro místní rozvoj.

Premiér Fiala: Ačkoliv jsem opakovaně Ivanu Bartošovi dával čas, úspěšný konec je stále v nedohlednu
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Fiala

„Po projednání analýzy digitálního stavebního řízení na vládě minulou středu a po včerejším ranním rozhovoru s Ivanem Bartošem jsem bohužel nabyl jistotu, že není schopen tuto digitalizaci manažersky dotáhnout do úspěšného konce a neodkáže si ani připustit, v jakém reálném stavu proces digitalizace stavebního řízení je,“ uvedl předseda vlády. Dodal, že lidsky a osobně si Ivana Bartoše velice váží a spolupráce s ním, jako s předsedou Pirátů, byla vždy dobrá a toto rozhodnutí nedělal s lehkým srdcem.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

Ing. Patrik Nacher byl položen dotaz

Proč nejste ve vedení strany?

Pokud vím, ani jste se o to neucházel. Proč? Přijde mi, že jste dobrý politik a vaše plus je i v tom, že dokážete jednat se všemi, což ne každý v ANO dokáže

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (SPD): V oblasti bytové politiky jsme totálně zaspali a je to průšvih

22:31 Fiala (SPD): V oblasti bytové politiky jsme totálně zaspali a je to průšvih

Projev na 8. schůzi Poslanecké sněmovny 3. února 2026 k hlasování o důvěře vládě.