Premiér Fiala: Vážíme si práce nemocnic a všechny typy zařízení chceme rozvíjet

10.01.2022 19:58 | Zprávy
autor: PV

Premiér Petr Fiala se v jihomoravských nemocnicích zajímal, jak zvládají boj s nemocí covid-19, a opět vyzval spoluobčany k očkování

Premiér Fiala: Vážíme si práce nemocnic a všechny typy zařízení chceme rozvíjet
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Petr Fiala

Předseda vlády Petr Fiala navštívil v doprovodu ministra zdravotnictví Vlastimila Válka v pondělí 10. ledna 2022 tři nemocnice v Jihomoravském kraji.

V okresní nemocnici v Uherském Hradišti, v soukromém zdravotnickém zařízení SurGal clinic v Brně a ve státní Fakultní nemocnici Brno se zajímal, jak se lékaři a zdravotníci vypořádávají s důsledky epidemie nemoci covid-19, ale i o to, jaké mají tyto nemocnice další plány do budoucna.

Cestu po jihomoravských nemocnicích zahájil premiér Fiala v Uherskohradišťské nemocnici, kde si prohlédl gynekologicko-porodnické oddělení. „Je to jedno z oddělení, které musí fungovat naplno i v době covidu-19. Tak mě zajímalo, jak to tady zvládají, a musím říci, že můj dojem je výborný,“ uvedl předseda vlády a ocenil uherskohradišťskou nemocnici i za kvalitu péče, kterou pacientům z regionu poskytuje. „Uherskohradišťská nemocnice představuje nemocnici okresního formátu, jak by asi měly v České republice vypadat. Svědčí o tom nejen čísla spokojených pacientů, která mají, ale i to, jaký je třeba obrovský zájem i z jiných okresů a z celého regionu o to být pacienty právě tady,“ konstatoval premiér Fiala.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat
Michal Zuna byl položen dotaz

Jednání o vydání Babiše a Okamury

Tvrdíte, jak jednání mandátového a imunitního výboru proběhlo věcně a konstruktivně. Můžete to rozvést? Mě by ta debata, kdy je už dopředu znám výsledek zajímala. A lze něco nazvat vůbec jednáním, natož konstruktivním, když víme, že k vydání nedojde? O čem se tak vlastně jednalo?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Fiala (ODS): Premiér Babiš víc knih „napsal“, než přečetl

10:04 Fiala (ODS): Premiér Babiš víc knih „napsal“, než přečetl

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k Andreji Babišovi.