Premiér Sobotka: Dokončení investice za více než 22 miliard korun považuji za velmi důležité. Mohlo by vzniknout přes 1500 míst

15.03.2016 19:40

Vláda na svém zítřejším zasedání projedná materiál Ministerstva průmyslu a obchodu ohledně dalšího postupu při realizaci investice firmy Nexen Tire v průmyslové zóně Triangle v Ústeckém kraji. Předložené usnesení aktualizuje rozhodnutí vlády z června 2014, kdy vláda investici podpořila. Aktualizované usnesení by mělo poskytnout Ústeckému kraji garance k prodeji pozemků a otevřít cestu k dokončení investičního záměru korejské společnosti.

Premiér Sobotka: Dokončení investice za více než 22 miliard korun považuji za velmi důležité. Mohlo by vzniknout přes 1500 míst
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

„Dokončení investice za více než 22 miliard korun považuji za velmi důležité, díky ní by mělo vzniknout v Ústeckém kraji a přilehlém regionu přes 1500 nových pracovních míst,“ uvedl předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Premiér Sobotka na posledním jednání vlády 9. března 2016 požádal ministra financí Babiše o prověření aktuálního stavu realizace investice a vyřešení problémů s výkupem pozemků. Místopředseda vlády jej formou dopisu informoval, že pro dokončení investice je nutné aktualizovat usnesení vlády z 16. června 2014 a poskytnout kraji finanční garanci pro výkup pozemků. Premiér se proto rozhodl na nejbližší, tedy zítřejší zasedání vlády zařadit bod Ministerstva průmyslu a obchodu, který tuto věc řeší.

Investice společnosti NEXEN TIRE do průmyslové zóny Triangle u Žatce, kterou schválila vláda 16. června 2014 a jež přesahuje 22 miliard korun, je jedním z největších investičních záměrů v historii samostatné České republiky.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Herman (KDU-ČSL): 15. březen 1939 varuje

22:18 Herman (KDU-ČSL): 15. březen 1939 varuje

Dějiny světa jsou od nepaměti dějinami válek, následného usmiřování a budování poničených hodnot a o…