Premiér Sobotka: Lidé budou více motivováni hledat práci, nespoléhat se na dávky a to se vyplatí

31.05.2017 14:05 | Zprávy

Podle statistiků Česko zaznamenalo další nárůst zaměstnanosti. Podle dnešních údajů vzrostla v dubnu zaměstnanost oproti dubnu 2016 o 1,7 procentního bodu na celkových 73,5 procenta.

Premiér Sobotka: Lidé budou více motivováni hledat práci, nespoléhat se na dávky a to se vyplatí
Foto: Zuzana Koulová
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka na volebním sjezdu v Brně

Je tedy zjevné, že navzdory některým pesimistickým hlasům pokračuje pozitivní trend v celé české ekonomice. Potvrzují to i čísla týkající se nezaměstnanosti, která meziročně klesla o 0,8 procentního bodu na 3,3 procenta.

Je zřejmé, že za dobu trvání současné vlády se k tomuto pozitivnímu trendu podařilo významně přispět, neboť se přerušilo léta trvající období stagnace a recesí. Ukázalo se, že příznivá fiskální politika vlády, která nastartovala investice i spotřebu firem a domácností vedla k očekávaným a žádaným výsledkům.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Přidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.

autor: PV

Mgr. Filip Turek byl položen dotaz

Řidičák

Zajímalo by mě, jak je to s vaším avizovaným odevzdáním řidičáku? Nebo jste to jen tak plácnul, abyste se zviditelnil, což by bylo stejně hloupé, jako ta vaše rychlá jízda a je fakt, že vy politici rádi něco slibujete a pak couváte

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Šťastný (Motoristé): Současná vláda nás stále děsivěji zadlužuje

14:07 Šťastný (Motoristé): Současná vláda nás stále děsivěji zadlužuje

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k růstu zadluženosti během působení vlády Petra Fialy