Premiér Sobotka: Minimální mzda se dneškem zvyšuje

01.01.2017 19:35 | Zprávy
autor: PV

Plán premiéra ve věci růstu minimálmí mzdy, zveřejněný na sociální síti Facebook:

Premiér Sobotka: Minimální mzda se dneškem zvyšuje
Foto: pppartners.cz
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka na Dnech NATO a Dnech Vzdušných sil AČR v Ostravě

Hezký nový rok 2017! Jsem rád, že se minimální mzda dneškem zvyšuje na 11 tisíc korun. Když jsme nastupovali do vlády, byla jen 8,5 tisíce hrubého, od roku 2008 do poloviny roku 2013 se dokonce nezvedla ani o korunu. 

Budu prosazovat, abychom minimální mzdu dál zvyšovali, k 1. 1. 2018 bych chtěl, aby dosáhla aspoň 40 % průměrné mzdy. Pravidelné zvyšování minimální mzdy tlačí na růst mezd v celé ekonomice a posiluje motivaci pracovat i u těch nejhůře placených povolání. Ve vládě je to jedna z mých největších priorit.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Ing. Veronika Vrecionová byl položen dotaz

Zrádci ve sněmovně

Smutníte, že jsou ve sněmovně zrádci. Proč jste jim ale umožnili, aby tam byli? Proč jste se nepokusili vyjednat třeba s Babišem koalici?

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Ministryně Schillerová: Válka zůstává nepochopitelná

16:09 Ministryně Schillerová: Válka zůstává nepochopitelná

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k výročí konce druhé světové války