Premiér Sobotka: Mobilní služby musí být dostupné

20.01.2017 18:01 | Zprávy
autor: PV

Základem moderní digitální ekonomiky je dostupnost a přístupnost internetového připojení včetně internetu mobilního. V České republice jsou bohužel mobilní data pro běžné uživatele výrazně dražší než ve většině zemí Evropy a běžné uživatele – na rozdíl od firemní klientely – vedle vyšších cen trápí také řada dalších omezení.

Premiér Sobotka: Mobilní služby musí být dostupné
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

"Považuji za nepřijatelné, aby čeští zákazníci dopláceli na slevy pro firmy, a považuji za velmi zvláštní, že mobilní data jsou v České republice výrazně dražší než ve většině zemí Evropské unie," říká předseda vlády České republiky Bohuslav Sobotka. Před týdnem předseda vlády požádal ministra průmyslu a obchodu Jana Mládka, aby urychleně připravil posílení postavení klientů mobilních operátorů a ochraně klientů mobilních operátorů věnoval výrazně větší pozornost.

"V nejbližších dnech si také pozvu předsedu Českého telekomunikačního úřadu a předsedu Úřadu na ochranu hospodářské soutěže, abych si ověřil, že využívají všechny své pravomoci pro zlepšení postavení klientů mobilních operátorů. Navštívím také Český telekomunikační úřad a budu chtít, aby mi jeho vedení představilo návrhy, jak zlepšit situaci na trhu mobilních služeb včetně posílení pravomocí ČTÚ trestat poškozování spotřebitelů," zdůraznil premiér Sobotka.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Nemá snad pravdu?

Belgický podnikatel a bývalý lobbista Frédéric Baldan, který kvůli kritice Ursuly von der Leyenové na několik měsíců přišel o přístup ke svým penězům, varuje, že se EU mění v totalitní stát, který chce ovládat veškeré aspekty našich životů. Toho podnikatele nemám, ale také mám dojem, že nás chce EU ...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Schrek (ODS): Vláda nás denně zásobuje svými kauzami

10:02 Schrek (ODS): Vláda nás denně zásobuje svými kauzami

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k politice antibabiše.