Premiér Sobotka: Národní rozvojová banka podpoří hospodářský a sociální rozvoj

22.08.2017 6:36

Udržitelný hospodářský růst a zvýšení konkurenceschopnosti ekonomiky naší země patří k vládním prioritám. Dnes jsme učinili další krok k naplňování tohoto cíle. Vláda rozhodla o transformaci Českomoravské záruční a rozvojové banky na Národní rozvojovou banku (NRB). Jejím posláním bude napomáhat rozvoji národní ekonomiky a dosahování cílů hospodářské politiky vlády České republiky, regionů i EU.

Premiér Sobotka: Národní rozvojová banka podpoří hospodářský a sociální rozvoj
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bývalý premiér Bohuslav Sobotka

NRB bude poskytovat zvýhodněné finanční produkty na podporu hospodářského a sociálního rozvoje. Půjde zejména o projekty pro rozvoj malého a středního podnikání nebo podporu úspor energie a využití obnovitelných zdrojů. NRB podpoří rovněž rozvoj obcí a infrastruktury (např. výstavbu, ale i rekonstrukci silnic či obchvatů, rekonstrukce vodních nádrží, protipovodňových opatření, opatření proti vysoušení krajiny atd.). Její činnost bude směřovat i k podpoře vědy, výzkumu a inovací.

Národní rozvojová banka bude disponovat veřejnými zdroji, vlastními prostředky nebo zdroji od finančních institucí typu Evropská investiční banka.

Tímto projektem zároveň reagujeme na doporučení Evropské komise zvážit zřízení Národní rozvojové banky v rámci investičního plánu pro Evropu, kterou Komise zahájila v roce 2014.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Metnar: České poště chybí smysluplná vize fungování

18:02 Ministr Metnar: České poště chybí smysluplná vize fungování

Prohlášení ministra vnitra k situaci v České poště