Premiér Sobotka: Osm medailí ze Soči je rekordní a obdivuhodný výsledek

26.03.2014 20:17

Premiér poděkoval olympionikům za úspěšnou reprezentaci ČR v Soči.

Premiér Sobotka: Osm medailí ze Soči je rekordní a obdivuhodný výsledek
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Premiér Bohuslav Sobotka se dnes společně s předsedou Senátu P ČR Milanem Štěchem, předsedou Poslanecké sněmovny P ČR Janem Hamáčkem, ministrem vnitra Milanem Chovancem a ministrem školství Marcelem Chládkem setkal s olympioniky, trenéry a předsedou Českého olympijského výboru Jiřím Kejvalem, aby jim symbolicky poděkoval za úspěšnou reprezentaci naší země na XXII. Zimních olympijských hrách v Soči

Na setkání nechyběly zlatá snowboardistka Eva Samková, zlatá a stříbrná rychlobruslařka Martina Sáblíková, dvojnásobná stříbrná biatlonistka Gabriela Soukalová, stříbrná biatlonistka Veronika Vítková, akrobatická lyžařka Nikola Sudová, běžkyně na lyžích Eva Vrabcová Nývltová, lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká a rychlobruslařka Karolína Erbanová. Předseda vlády Bohuslav Sobotka poděkoval také trenérům české reprezentace Petru Novákovi, Marku Jelínkovi, Jakubu Flejšarovi, Jindřichu Šikolovi a předsedovi Českého olympijského výboru Jiřímu Kejvalovi.

„Osm medailí, které naši sportovci na Zimních olympijských hrách v Soči vybojovali, je rekordní a obdivuhodný výsledek. Vláda považuje rozvoj oblasti sportu a zdravého životního stylu za jednu ze svých priorit. Česká republika má úspěšné sportovce, kteří jdou příkladem mladým lidem. Chceme proto vytvářet podmínky, které dají šanci zapojit se do pohybových a sportovních aktivit co největšímu počtu obyvatel,“ řekl u příležitosti setkání s olympioniky premiér Bohuslav Sobotka.

„Je na místě poděkovat našim olympionikům za jejich úspěchy a také za to, že jsou skvělými vzory pro naši mládež. Sport je významnou součástí životů nás všech a má zásadní vliv nejen na náš zdravotní stav, ale pomáhá také utvářet sebevědomou občanskou společnost,“ doplnil ministr školství, mládeže a tělovýchovy Marcel Chládek.

Všestranná podpora sportu a jeho transparentní financování a dále podpora mezinárodních sportovních akcí je jednou z priorit české vlády, která v budoucnu pomůže navázat také na úspěchy českých olympioniků.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: ČSSD

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

SPD: Primátor Hřib svým rozhodnutím vůči Pekingu poškodí řadu našich podnikatelů!

14:50 SPD: Primátor Hřib svým rozhodnutím vůči Pekingu poškodí řadu našich podnikatelů!

Vedení pražské radnice v čele s primátorem Zdeňkem Hřibem dělá v rámci svého zviditelnění taková roz…