Premiér Sobotka: Vláda pomůže řešit nezaměstnanost v Moravskoslezském kraji

16.03.2016 20:29 | Zprávy
autor: PV

Vládní kabinet Bohuslava Sobotky se ve středu 16. března 2016 seznámil se souborem opatření na pomoc lidem propouštěným v důsledku možného útlumu těžby černého uhlí v Moravskoslezském kraji, které připravují MPSV a MPO.

Premiér Sobotka: Vláda pomůže řešit nezaměstnanost v Moravskoslezském kraji
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Vláda se na svém dnešním zasedání seznámila se souborem legislativních i nelegislativních opatření a rozvojových aktivit, které mají eliminovat nežádoucí dopady při možném propouštění zaměstnanců v oblasti těžebního průmyslu. Vláda průběžně vyhodnocuje vývoj situace a je si vědoma zásadních rizik, které Moravskoslezskému kraji v případě propouštění v oblasti těžby uhlí hrozí. Hlavním cílem schválených opatření je pomoci zaměstnancům a jejich rodinám a zabránit destabilizaci podmínek ve strukturálně postiženém regionu.

Vláda bude intenzivně podporovat vznik nových pracovních míst v Moravskoslezském kraji například výstavbou průmyslové zóny Nad Barborou v blízkosti Karviné. Část propuštěných horníků by měla být zaměstnána ve státním podniku DIAMO v rámci ekologické a hospodářské revitalizace kraje. Nová pracovní místa mají vzniknout rozvojem výrobní činnosti společnosti Hyundai Mobis.

Dalším krokem vlády ke zmírnění sociálních dopadů souvisejících s útlumem těžby uhlí je příprava nařízení vlády o zvláštním příspěvku pro propouštěné horníky. Vládní kabinet připravuje i zvláštní příspěvek horníkům OKD se zdravotním postižením, který by byl vyplácen již v průběhu případného insolvenčního řízení.

Tento článek je uzamčen

Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PL

Mgr. Jiří Kobza byl položen dotaz

Euro

Zmiňujete se o jakémsi hlasovacím kartelů zemí eurozóny, ale když teď nejsme členy, nerozhoduje se tak vlastně o našich penězích jen bez nás? I když nemáme euro, tak do EU přeci přispíváme, jen teda pokud to chápu vůbec, tak už o jejich osudu vlastně jako nečlenové eurozóny nerozhodujeme vlastně vůb...

Odpověď na tento dotaz zajímá celkem čtenářů:

Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Levice: Odmítáme šikanu ČT ze strany vlády

13:02 Levice: Odmítáme šikanu ČT ze strany vlády

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k debatě kolem ČT.