Premiér Sobotka: Vyjadřuji hlubokou lítost nad českou obětí teroristického útoku v Berlíně

23.12.2016 10:43

Velký zármutek ve mně vyvolala zpráva, že jednou z dvanácti obětí teroristického útoku v Berlíně je také občanka České republiky. Vyjadřuji hlubokou lítost nad její tragickou smrtí a také soustrast a solidaritu všem jejím blízkým.

Premiér Sobotka: Vyjadřuji hlubokou lítost nad českou obětí teroristického útoku v Berlíně
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka
reklama

Snad mohu promluvit za všechny naše spoluobčany: V této těžké chvíli nejsou sami, jsme v duchu všichni s nimi, myslíme na ně, mají naši plnou podporu. Prostřednictvím ministra zahraničí jsem požádal zastupitelský úřad v Berlíně o maximální pomoc rodině zavražděné ženy.

Odsuzuji tyto barbarské teroristické činy, které mají za cíl rozsévat v Evropě strach, zmar a nenávist a které jsou přímým útokem na naši svobodu, kulturní identitu a demokratické hodnoty našeho života. Pevně věřím, že pachatel tohoto nelidského činu, k němuž došlo v Berlíně, bude co nejdříve dopaden a potrestán.

V sousedním Německu se tragicky potvrdilo, že terorismus nezná hranice a že jeho obětí se může bohužel stát i občan naší země.

Evropa musí být v těchto těžkých chvílích více než kdy jindy jednotná a silná, musíme zásadně posílit naši bezpečnost a vést proti těmto šíleným fanatikům nekompromisní boj. Musíme přísně chránit naše vnější hranice, zastavit nelegální migraci a zabránit všemi dostupnými prostředky šíření radikální islamistické náboženské nenávisti uvnitř Evropy.

Česká republika se na boji proti terorismu aktivně podílí a poskytuje v něm svým partnerům maximální pomoc. Zajištění bezpečnosti a ochrany občanů je pro vládu zcela zásadní priorita. Bezprostředně po berlínském útoku jsme v naší zemi preventivně posílili bezpečnostní opatření a navýšili počty policistů na veřejných místech s vyšší koncentrací občanů.

Zástupci bezpečnostních složek a tajných služeb průběžně vyhodnocují všechny dostupné informace. Vláda je připravena rychle a adekvátně reagovat.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Ministr Brabec: Například americké druhy raků vytlačují české raky

16:23 Ministr Brabec: Například americké druhy raků vytlačují české raky

Projev na 79. schůzi Poslanecké sněmovny 26. ledna 2021 k návrhu změny zákona o implementací předp…