Premiér Sobotka: Zaměstnanci České pošty si zaslouží vyšší platy a lepší pracovní podmínky

16.12.2016 20:20

Předseda vlády Bohuslav Sobotka jednal v pátek 16. prosince 2016 ve Strakově akademii s ministrem vnitra Milanem Chovancem, vedením České pošty a zástupci odborů České pošty o problematice odměňování zaměstnanců.

Premiér Sobotka: Zaměstnanci České pošty si zaslouží vyšší platy a lepší pracovní podmínky
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka
reklama

Vedení České pošty má společně s Ministerstvem vnitra ČR připravit do poloviny roku 2017 strategii dalšího rozvoje včetně výhledu růstu mezd zaměstnanců pošty v dalších letech.

„Jsem přesvědčen o tom, že si zaměstnanci České pošty zaslouží vyšší platy a zlepšování pracovních podmínek. Česká pošta si rovněž zaslouží další investice do zkvalitňování služeb. Významnou roli zde hrají ekonomické limity včetně vývoje finanční situace pošty v minulosti, kdy předchozí vlády poštu naprosto opomíjely. Pošta nyní potřebuje vytvořit nový ekonomický rámec pro fungování v příštích letech tak, aby se udržela jako významný zaměstnavatel s 30 tisíci pracovníky. Proto jsem požádal vedení pošty a ministra vnitra Milana Chovance, aby byla vytvořena v první polovině roku 2017 strategie dalšího rozvoje České pošty. Ta by měla obsahovat také kapitolu týkající se dalšího zlepšování mzdového vývoje a zajištění finančních prostředků pro fungování a garanci služeb pro příští roky,“ uvedl předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Vláda Bohuslava Sobotky začala po svém nástupu nedobrou situaci v České poště řešit. Zastavila snahy o privatizaci, a pošta tak nadále zůstává státním podnikem. Podařilo se také udržet síť poboček v celé ČR. Vládní kabinet premiéra Sobotky také jako první připravil a prosadil zákonný systém kompenzace nákladů ze strany státu, které má Česká pošta s univerzální službou. Po příchodu současné vlády se také podařilo zvyšovat tarifní složky platů zaměstnanců, kdy v letech 2008 až 2014 byly platy bez jakéhokoliv navýšení. V roce 2015 a 2016 se podařilo na navýšení platů vyčlenit 1,2 mld. Kč.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Hřib: Program COVID Praha byl připravován tak, abychom mohli zveřejnit seznam žadatelů

8:36 Primátor Hřib: Program COVID Praha byl připravován tak, abychom mohli zveřejnit seznam žadatelů

Českomoravská záruční a rozvojová banka (ČMZRB) k 25. květnu kladně vyhodnotila již 157 žádostí v rá…