Premiér Sobotka: Zlepšit musíme komunikaci se straníky i veřejností

14.03.2014 10:22

ČSSD v sobotu udělá první krok ke své hlubší reformě.

Premiér Sobotka: Zlepšit musíme komunikaci se straníky i veřejností
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka
reklama

Vnitrostranické referendum, posílení pozice strany na politické mapě Česka nebo zlepšení komunikace mezi členy a s veřejností. Nejen o těchto otázkách budou živě hovořit sociální demokraté na vůbec první debatě o reformě ČSSD, která se v sobotu dopoledne koná v pražském hotelu Olšanka. Informace získané od téměř tří stovek účastníků strana využije pro diskusi širšího členstva. Poté vznikne návrh konkrétních organizačních změn.

Zástupci krajských organizací, řadoví členové i lidé z odborného zázemí sociálních demokratů dorazí na první debatu o reformě ČSSD, aby probrali, jak upevnit pozici strany coby hlavního politického a ideového lídra v České republice od středu nalevo. Politickou záštitu nad akcí převzal předseda ČSSD Bohuslav Sobotka, který dlouhodobě myšlenku reformy strany podporuje. 

„Před sociálními demokraty stojí velké výzvy, zejména pokud jde o způsob výběru volebních kandidátů. Jsem přesvědčen, že otevřená diskuse ve straně a přeneseně v celé společnosti vzroste, když umožníme rozhodovat o podobě kandidátek všem členům ČSSD v referendu. Udržet roli středolevého lídra pak vyžaduje, abychom zlepšili komunikaci se straníky i veřejností a lépe využívali naše kvalitní odborné zázemí,“ říká k debatě Bohuslav Sobotka. Předseda sociálních demokratů zároveň velmi vítá zájem stranických kolegů a vyjadřuje ochotu diskutovat.  

Účastníci debaty o reformě budou rozděleni do čtyř tematických skupin. Sekci o programu a hodnotách strany si vezme na starost Lubomír Zaorálek, o činnosti odborného zázemí strany bude s diskutujícími mluvit Alena Gajdůšková a moderátor bloku Vladimír Špidla, komunikaci ve straně a s veřejností probere Jan Hamáček a organizační strukturu (stanovy, volební a jednací řády) Martin Starec.

Uvedené sekce otevřou řadu zajímavých otázek a z debat tak vznikne relevantní návrh konkrétních kroků, ke kterým se pak členská základna vyjádří v referendu. Takto odsouhlasené změny definitivně schválí 38. sjezd ČSSD na jaře příštího roku.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: ČSSD
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Niedermayer (TOP 09): Ve stínu krize - špatně i protizákonně

12:28 Niedermayer (TOP 09): Ve stínu krize - špatně i protizákonně

Komentář na facebookovém profilu k špatným zákonům a rozhodnutím, přijímaným pod rouškou nouzového s…