Premiér Sobotka bude v Číně jednat s prezidentem či 15 předsedy vlád střední a východní Evropy

21. 11. 2015 17:16

Premiér Bohuslav Sobotka navštíví ve dnech 21. - 27. listopadu 2015 Čínskou lidovou republiku. Během oficiální návštěvy se zúčastní setkání předsedů vlád šestnácti zemí střední, východní a jihovýchodní Evropy ve městě Suzhou. Jednat bude také s prezidentem a premiérem ČLR a zástupci Šanghaje, Pekingu a provincie Hebei.

Premiér Sobotka bude v Číně jednat s prezidentem či 15 předsedy vlád střední a východní Evropy
Foto: Hans Štembera
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

Česko čínské vztahy a jejich rozvoj je jednou z priorit vlády Bohuslava Sobotky a návštěva předsedy vlády v ČLR je dalším důležitým krokem v jejich úspěšném rozvoji.

Do Číny odlétá premiér na pozvání premiéra ČLR, aby se zúčastnil čtvrtého summitu předsedů vlád v rámci iniciativy 16+1. Uskuteční bilaterální setkání s prezidentem a premiérem ČLR. Na této cestě bude předsedu vlády doprovázet ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček, ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová a zástupci dalších resortů i krajů ČR.

Vzhledem k tomu, že jedním z hlavních témat cesty je spolupráce v oblasti vzájemného obchodu a investic, pojede s vládní delegací do Číny také početná delegace podnikatelů, v čele s prezidentemHospodářské komory ČR a zástupci vysokých škol.

V rámci oficiální cesty se premiér zúčastní ekonomického fóra, setká se se zástupci provincií Šanghaj, Peking a Hebei. Navštíví šanghajský závod Škoda Auto a setká se s řadou vrcholných představitelů nejvýznamnějších finančních institucí nejen Číny, ale celého světa, jako jsou  Industrial and Commercial Bank of China, China Development Bank a China Construction Bank.

Dalšími tématy návštěvy Číny bude vyjednávání o navázání strategického partnerství s ČLR, finální dokument by měl být podepsán při návštěvě prezidenta ČLR v Praze v příštím roce, oblast zdravotnictví a tradiční čínské medicíny nebo ustavení ČR jako finančního a leteckého centra pro ČLR do regionu střední a východní Evropy.

Program a více informací naleznete na www.vlada.cz/cz/premier-sobotka-navstivi-cinu-137224/.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Prezident Zeman: Kůrovec je zde kvůli neschopnosti lidí, kteří jako ekologičtí aktivisté podněcovali jeho šíření

12:40 Prezident Zeman: Kůrovec je zde kvůli neschopnosti lidí, kteří jako ekologičtí aktivisté podněcovali jeho šíření

Projev prezidenta republiky při setkání se zastupiteli Olomouckého kraje