Premiér Sobotka bude v Jordánsku jednat o migraci a prověří českou pomoc uprchlickému táboru Za'tarí

24.10.2015 19:30

Předseda vlády ČR Bohuslav Sobotka dnes, v sobotu 24. října 2015 odletěl na dvoudenní zahraniční návštěvu Jordánského hášimovského království. Na záčátku své cesty se setká se zástupci syrských studentů, kteří budou v rámci vládního programu Nové elity pro Sýrii studovat na vysokých školách v ČR, a s českými velvyslanci působícími v Jordánsku, Turecku, Sýrii a Libanonu.

Premiér Sobotka bude v Jordánsku jednat o migraci a prověří českou pomoc uprchlickému táboru Za'tarí
Foto: Hans Štembera
Popisek: Bohuslav Sobotka

V neděli se premiér Sobotka v Ammánu sejde s předsedou vlády Abdalláhem Ensúrem a bude diskutovat s jordánským králem Abdalláhem II. Hlavními tématy jednání budou migrační a uprchlická krize, regionální situace na Blízkém východě, krize v Sýrii a spolupráce s Jordánskem v oblasti bezpečnosti a obrany.

„Odlétám na dvoudenní návštěvu Jordánska, abych se na místě seznámil se situací v této zemi, která je silně postižena migrací, a zároveň představuje našeho významného partnera v regionu jak z hlediska řízení příčin teroristických útoků, tak boje proti teroristické organizace ISIL," řekl před odletem premiér Sobotka.

V rámci cesty do Jordánska premiér Sobotka navštíví uprchlický tábor Za'tarí, na jehož provoz a vybavení poskytla ČR materiální i finanční pomoc. Za'tarí je jedním z největších uprchlických táborů na světě, kde se v současné době nachází přes 80 tisíc uprchlíků.

Jordánsko je první arabskou zemí, kterou premiér Sobotka ve své funkci navštíví.

Podrobnější informace o tématech a programu cesty najdete na webu vláda http://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/premier-sobotka-bude-v-jordansku-jednat-o-migraci--a-proveri-ceskou-pomoc-uprchlickemu-taboru-zatari--136351/.  

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Udženija (ODS): Radost i smutek kolem letošních Velikonoc

22:31 Udženija (ODS): Radost i smutek kolem letošních Velikonoc

Komentář na facebookovém profilu k Velikonocím