Premiér Sobotka uvedl do funkce nového ředitele BIS

16. 8. 2016 8:33

Předseda vlády Bohuslav Sobotka uvedl v pondělí 15. srpna 2016 v sídle BIS do funkce nového ředitele Bezpečnostní informační služby Michala Koudelku. Jeho jmenování odsouhlasila vláda na svém jednání 27. července 2016 a ve funkci nahradil Jiřího Langa, který požádal vládní kabinet o uvolnění ze své pozice v červnu tohoto roku.

Premiér Sobotka uvedl do funkce nového ředitele BIS
Foto: Daniela Černá
Popisek: Premiér Bohuslav Sobotka

„Kvalitní fungování zpravodajských služeb je v době sílících bezpečnostních hrozeb a rizik, kterým Evropa čelí, mimořádně důležité. Jsem proto rád, že Bezpečnostní informační službu povede dál zkušený odborník, od kterého očekávám zajištění kontinuity i důraz na kvalitní práci zpravodajců. Jednoznačnou prioritou je v současné době boj proti terorismu, který vyžaduje intenzivní mezinárodní spolupráci, ale i dobrou komunikaci a akceschopnost všech českých bezpečnostních složek. Věřím, že nový ředitel BIS učiní maximum pro zajištění bezpečnosti našich občanů a ochrany důležitých zájmů České republiky,“ uvedl předseda vlády Bohuslav Sobotka.

Návrhem na jmenování Michala Koudelky do čela BIS se už 14. července zabýval Výbor pro bezpečnost Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR. Výbor návrh projednal a doporučil vládě, aby Michala Koudelku do funkce ředitele Bezpečnostní informační služby jmenovala. Tento návrh odsouhlasila vláda na svém jednání 27. července 2016.

Michal Koudelka byl od roku 2006 až doposud ředitelem odboru kontrašpionáže Bezpečnostní informační služby. V BIS působí od devadesátých let.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

autor: PV

Bety.cz - magazín nejen pro mámy - horoskopy, recepty, diskuse, soutěže

Bety.cz TESTOVÁNÍ - Testujte s námi nové produkty či služby a o své názory a doporučení se podělte s ostatními čtenářkami Bety.cz.

Prostřeno.cz - recepty on-line - vaření, recepty, gastronomie

reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Pošvář (Piráti): Pravda o zahrádkářském zákonu

22:56 Pošvář (Piráti): Pravda o zahrádkářském zákonu

Pravda o zahrádkářském zákonu, co vám Andrej Babiš a jeho vláda o něm raději neřeknou a tváří se, že…