Prezident Zeman: Dva bloky pro Temelín a jeden v Dukovanech

23.06.2018 13:35

Zeman debatoval s lidmi v Bečově a Lišanech, kde dostal 81 resp. 94 procent hlasů.

Prezident Zeman: Dva bloky pro Temelín a jeden v Dukovanech
Foto: Daniela Černá
Popisek: Prezident Miloš Zeman
reklama
 

Prezident Miloš Zeman na své třídenní návštěvě Ústeckého kraje ve středu 20. června diskutoval nejprve s vedením ledvické elektrárny u Bíliny a posléze s pracovníky společnosti. Kromě jiného řekl, že je odpůrcem obnovitelných zdrojů a vyjádřil se i k budoucí jaderné strategii státu. „Zatím to vypadá tak, že bych uvítal dva nové bloky v Temelíně. A v Dukovanech se uvažuje o jednom bloku,“ uvedl prezident.

Ohledně prolomení limitů pro těžbu uhlí Zeman na dotaz řekl, že je potřeba prolomit limity. Podařilo se to zatím u Bíliny. Pokud jde o Horní Jiřetín, tak Zeman míní, že by těžaři měli nabídnout občanům slušné podmínky a pak dál jednat. Prezident slíbil, že se setká se starostou Horního Jiřetína a rád si vyslechne jeho názor.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

S obyvateli obce Bečov na Mostecku, kde ve druhém kole prezidentské volby dostal 81 procent hlasů, přijel na setkání Miloš Zeman ve středu odpoledne. Bečov má 1600 obyvatel a prezidenta přivítala starostka Jitka Sadovská. Poté prezident vyrazil do Lišan. Obec má 170 obyvatel a vzácnou návštěvu přivítal starosta Josef Hořejší. Lišany jsou z celé České republiky nejúspěšnější obcí Miloše Zemana ve druhém kole prezidentských voleb. Setkání s občany se uskutečnilo v prostoru před obecním úřadem. Prezident se zde, stejně jako v Bečově, zapsal do pamětní knihy obce a dekoroval prapor obce pamětní stuhou.

Poslední den návštěvy, ve čtvrtek 21. 6. 2018, zavítá Zeman znovu do Bíliny, kde je starostou hejtman Ústeckého kraje Oldřich Bubeníček. V Bílině byl prezident už při své poslední návštěvě kraje před osmi měsíci. Třídenní návštěvu zakončí prezident na zámku Jezeří u Mostu, pod nímž leží hnědouhelný důl. Uskuteční se zde závěrečná tisková konference.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama
Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Primátor Paparega: Posouváme městskou knihovnu do 21. století

20:20 Primátor Paparega: Posouváme městskou knihovnu do 21. století

Projekt rekonstrukce knihovny je velmi zdařilý, nadčasový a splňuje všechny nároky současného modern…