Prezident Miloš Zeman na své třídenní návštěvě Ústeckého kraje ve středu 20. června diskutoval nejprve s vedením ledvické elektrárny u Bíliny a posléze s pracovníky společnosti. Kromě jiného řekl, že je odpůrcem obnovitelných zdrojů a vyjádřil se i k budoucí jaderné strategii státu. „Zatím to vypadá tak, že bych uvítal dva nové bloky v Temelíně. A v Dukovanech se uvažuje o jednom bloku,“ uvedl prezident.
Ohledně prolomení limitů pro těžbu uhlí Zeman na dotaz řekl, že je potřeba prolomit limity. Podařilo se to zatím u Bíliny. Pokud jde o Horní Jiřetín, tak Zeman míní, že by těžaři měli nabídnout občanům slušné podmínky a pak dál jednat. Prezident slíbil, že se setká se starostou Horního Jiřetína a rád si vyslechne jeho názor.

Tento článek je uzamčen
Článek mohou odemknout uživatelé s odpovídajícím placeným předplatným, nebo přihlášení uživatelé za Prémiové body PLPřidejte si PL do svých oblíbených zdrojů na Google Zprávy. Děkujeme.
autor: PV
Korupce
Co jste udělali pro potlačení korupce, když jste byli ve vládě? A je podle vás bitcoinová kauza korupční kauzou? Horáková
Další články z rubriky

9:15 Vích (SPD): Fialovo zadlužení má bránit další vládě něco měnit
Rozhazovačné nakládání s veřejnými financemi, pokud jde o posílání peněz do zahraničí nebo o nekontr…