Prezident Zeman na Vysočině: Kdo investuje, vytváří budoucnost. Kdo spotřebovává, pouze udržuje přítomnost

25. 6. 2015 9:07

Projev prezidenta republiky při setkání s krajskými zastupiteli Kraje Vysočina 24. června v Jihlavě:

Prezident Zeman na Vysočině: Kdo investuje, vytváří budoucnost. Kdo spotřebovává, pouze udržuje přítomnost
Foto: Daniela Černá
Popisek: Prezident Miloš Zeman s hejtmanem kraje Vysočina Jiřím Běhounkem
reklama

Vážený pane hejtmane, milý Jirko, dámy a pánové,

Jsem na Vysočině a Vy znáte můj vztah k tomuto kraji, který je zcela odlišný od vztahu k jiným krajům. Nicméně protože jsem bývalý ekonom, tak při studiu podkladů jsem se zaměřil na jednu věc, a sice na rozpočet Kraje Vysočina. Chtěl bych konstatovat, že Kraj Vysočina je jediný, který podle údajů Ministerstva financí od roku 2010 trvale hospodaří s přebytkovým rozpočtem a za to bych chtěl nejenom panu hejtmanovi, ale i všem ostatním poděkovat.

Druhá věc, která s rozpočtem souvisí, je i to, že věnujete potřebný podíl prostředků na investice a nikoli pouze na spotřebu a ten, kdo investuje, vytváří budoucnost. Ten, kdo spotřebovává, pouze udržuje přítomnost.

A třetí věc, která mě zaujala, a která neexistuje v žádném jiném kraji, je takzvaný participativní rozpočet. Víte, že se všichni chlubí rozklikávacím rozpočtem, což je taky dobrá věc, ale participativní rozpočet, který vede k větší účasti občanů, máte jenom Vy.

Takže když Vás srovnám s centrem, které hospodaří s téměř sto miliardovým deficitem, tak jste daleko lepší a měli byste převzít vládu v této zemi.

Jinak bych chtěl omluvit svoji ženu, poslal jsem ji do vězení. I s ženou pana hejtmana. Takže jsme tohoto času oba dva svobodní mládenci, a kdyby některá z dam měla zájem, má příležitost. Ta věznice je, tuším, Jirko ve Světlé nad Sázavou a jedna z vězenkyň, je to jinak lehká věznice, je pětinásobná vražednice a samozřejmě všechny její oběti jsou muži, protože nenávidí muže. Je to taková zvláštní diagnóza. No tak uvidíme, jak dopadne její mužský doprovod, třeba se vrátí v poněkud redukovaném počtu.

A závěrem bych chtěl, protože vím, že jsou tady přítomni i někteří starosti a starostkyně, chtěl bych blahopřát všem, kdo byli zvolení, ať už znovu opětovaně anebo poprvé a současně s tímto blahopřáním bych jim chtěl i kondolovat, protože funkce starosty, to je něco jako vysoký strom, do kterého bije blesk, který si nevšimne stromů nižších, tedy radních a zastupitelů a platí takový zákon, který znám i ze své vlastní praxe. Máte-li úspěch, je to dílo týmu, máte-li neúspěch, je to dílo starosty.

Takže ještě jednou všem nově zvoleným blahopřeji a přeji jim hodně úspěchů v jejich práci.

Ing. Miloš Zeman

  • BPP
  • První přímo zvolený prezident ČR
  • prezident České republiky

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama
autor: PV
reklama


Tento článek je již staršího data a diskuse k němu byla uzavřena. Děkujeme za pochopení.

Další články z rubriky

Vích (SPD): Chaos v krajích je důsledkem odmítání přímé volby hejtmanů

17:36 Vích (SPD): Chaos v krajích je důsledkem odmítání přímé volby hejtmanů

Hnutí SPD dlouhodobě navrhuje zavedení přímé volby hejtmanů, primátorů a starostů. Vláda ANO, ČSSD s…