Primátor Bělica: Havířov zmodernizoval dohledová pracoviště kamerového systému

28.01.2023 13:06

Napojena budou nejen na policii městskou, ale nově i na policii státní

Primátor Bělica: Havířov zmodernizoval dohledová pracoviště kamerového systému
Foto: repro youtube, tan
Popisek: Josef Bělica

Město Havířov se rozhodlo rozšířit síť stávajícího městského kamerového a dohlížecího systému a vybudovat další dvě dohlížecí pracoviště na obou obvodních odděleních Policie ČR na území města. Cílem zřízení nových pracovišť je jednak efektivnější informovanost a provázanost obecní a státní policie, ale především zvýšení bezpečnosti a ochrany osob a majetku a upevnění veřejného pořádku ve městě. Jde o investici ve výši zhruba 850 tisíc korun. 

Anketa

Kdo víc rozděluje společnost?

hlasovalo: 41479 lidí

„Městský kamerový a dohlížecí systém je v Havířově v nepřetržitém provozu již od roku 2001, a proto jsme se rozhodli pro jeho modernizaci s využitím čerpání dotací prostřednictvím odboru prevence kriminality Ministerstva vnitra České republiky. V ceně je zahrnuta všechna technika, jako jsou například monitory, záznamová zařízení, hardwary, ale třeba také datové služby a zaškolení personálu,“ popisuje novinky v zabezpečení města havířovský primátor Josef Bělica.

„Neustále zvyšujeme efektivitu naší práce a tím přispíváme k bezpečnějšímu Havířovu. Proto jsme se rozhodli propojit městský kamerový a dohlížecí systém s obvodními odděleními Policie České republiky, které máme na území našeho města. S původní, už zastaralou technikou, to ale nebylo možné, a proto je nutné v rámci modernizace instalovat profesionální velkoformátové monitory, které jsou určeny pro nepřetržitý provoz a které umožňují zobrazovat větší množství detailů z kamer. V dohledových pracovištích kamerového systému využívá Městská policie Havířov kamerový systém pro plnění svých úkolů, který je mimořádně užitečným pomocníkem při zvýšení bezpečnosti a ochrany osob a majetku a upevnění veřejného pořádku ve městě,“ dodává ředitel Městské policie Havířov Bohuslav Muras.

„Každé opatření, které navýší bezpečnost ve městě, policie vítá,“ uvedl zástupce ředitele územního odboru Karviná plukovník Pavel Tvrdý. „Možnost okamžitě reagovat na protiprávní jednání zaznamenané kamerovým systémem, využít záznamy z kamer pro zdárné objasnění spáchaných trestných činů či přestupků, a to také v dopravě, bude pro naši činnost jistě velkým přínosem.“

Redakci PL můžete podpořit i zakoupením předplatného. Předplatitelům nezobrazujeme reklamy.

Jste politik? Zveřejněte bez redakčních úprav vše, co chcete. Zaregistrujte se ZDE.
Jste čtenář a chcete komunikovat se svými zastupiteli? Zaregistrujte se ZDE.

reklama

autor: PV

FactChecking BETA

Faktická chyba ve zpravodajství? Pomozte nám ji opravit.

Přezkoumat


Tato diskuse je již dostupná pouze pro předplatitele.

Další články z rubriky

Premiér Fiala: Chtěli jsme navýšit dodávky munice na Ukrajinu. Povedlo se

20:34 Premiér Fiala: Chtěli jsme navýšit dodávky munice na Ukrajinu. Povedlo se

Komentář na svém veřejném facebookovém profilu k jednání v Evropské radě.